HC 21 Prešov | Official web

Rozhovor s partnerom: Pierott

Prinášame vám sériu rozhovorov s partnermi hokejového klubu HC MV Transport Prešov. Portfólio našich partnerov je naozaj široké a rôznorodé, no všetkých spája spoločná láska k najrýchlejšej hre na svete. Týmto im tiež chceme vyjadriť našu nesmiernu vďaku za podporu. Naším ďalším respondentom bol Marián Beliš, zakladateľ a riaditeľ neziskovej organizácie Pierott.

 

Na úvod predstavte prosím Vašu spoločnosť. Čomu sa venujete?

PIEROTT je nezisková organizácia, ktorú sme založili s cieľom podporovať deti, ktoré sú našou budúcnosťou. Podporujeme talentované deti, ale aj deti s vážnymi zdravotnými diagnózami, ktoré sú však aspoň z časti liečiteľné. Okrem toho organizujeme rôzne podujatia pre deti, aj celé rodiny. Za všetky spomeniem celoslovenskú talentovú súťaž Deti majú talent, či prekážkový beh HERO RACE.

 

Partnerom klubu ste v podstate od začiatku prvej sezóny. Prečo ste sa rozhodli podporiť náš klub a prečo práve hokej?

Dôvodov je viacero. Z ľudského hľadiska je pre mňa hokej výnimočný. Ako dieťa som v Prešove chodil do hokejovej prípravky, hokej som sledoval v TV, vtedy som ešte fandil ČSSR. Už vtedy bol hokej fenomén, ktorý ďaleko prekračoval športovú oblasť. Žil som dva roky v zahraničí, kde o Slovensku toho veľa nevedeli. Ale mená našich hokejistov v NHL poznali. Hokejisti robia reklamu nášmu krásnemu Slovensku po celom svete. Keď sa najvyššia súťaž vrátila do Prešova po strašidelne dlhom čase, radi sme sa pridali medzi partnerov klubu. Druhým dôvodom je marketing. Dnes každá firma, či organizácia, počíta každé Euro investované do reklamy a PR. Hokej je na Slovensku šport číslo jeden, hlavne čo sa týka sledovanosti. Ak sme si dali na misku váh podmienky spolupráce, vizibilitu na štadióne, vizibilitu v rôznych televíziách, nebolo nad čím váhať.

 

Okrem podpory klubu sa venujete aj iným aktivitám, ktoré súvisia s hokejom a hokejovou mládežou. Priblížte prosím o aké aktivity išlo.

Sme patrioti a radi by sme videli viac slovenských hráčov v našom tíme. Na to však potrebujeme širokú základňu, veľa detí v prípravkách, a čas, kým z nich niečo vyrastie. Preto sme v minulej sezóne vymysleli a zrealizovali kampaň s názvom „Dajte deti na hokej“. Vďaka tejto kampani sa začalo hokeju v našom meste venovať viac detí. Chcel by som vyzdvihnúť ochotu podporiť túto kampaň zo strany vedenia HC Prešov, a osobitne sa poďakovať Marekovi Zagrapanovi, a Patrikovi Balážovi. Bez nich by sa to nestalo. Ako začalo pribúdať detí, vznikla potreba dať týmto deťom základnú výstroj. Preto sme v minulej sezóne kúpili tzv. štartovacie sety, prilby, aby rodičia detí nemuseli nič kupovať, Sme radi, že detí pribúda a v tomto roku sme s radosťou dokupovali ďalšie výstroje.

 

Čo je hlavným motívom pri vymýšľaní a realizovaní takýchto aktivít a ako by ste ich vyhodnotili?

PIEROTT podporuje deti, pretože deti sú naša budúcnosť. Hokej je azda najlepší šport na svete, spája viacero športových disciplín – atletiku, gymnastiku, fitness, ale zároveň od hráčov vyžaduje schopnosť rýchlo riešiť situácie, predvídať, hrať tímovo. To všetko sú atribúty, ktoré sú potrebné aj pre dobrý život. Z každého dieťaťa nebude hráč NHL, alebo hráč HC Prešov, ale tréningami dieťa získa návyky, ktoré sa mu v živote zídu. Okrem iného to je komunikácia, disciplína, a životospráva. Dajte deti na hokej (úsmev).

 

Plánujete nejakú ďalšiu dobročinnú aktivitu, ktorá bude znamenať podporu hokeja v meste?

V rámci našich možností sme pripravení malých hokejistov podporovať naďalej. Bolo by super, ak by sa k nám pridali ďalší sponzori a partneri klubu, a investovali aj do detských kategórií. Robiť hokej je náročné, je potrebné posadiť za stôl viacero ľudí z rôznych oblastí. Ak v tom uvidíme zmysel, radi budeme súčasťou aj nových projektov. Všetko je o ľuďoch, v HC Prešov je viacero šikovných ľudí, teraz už aj našich kamarátov. Stáva sa z toho hokejová rodina a tešíme sa na každé stretnutie s nimi.

 

Blížia sa nám posledné zápasy základnej časti extraligy. Sezóna je vskutku náročná a my stále bojujeme o každý bod. Aká je Vaša prognóza s umiestnením klubu po skončení základnej časti?

Držím našim chlapcom palce, snažíme sa chodiť na každý domáci zápas, zápasy hrané vonku sledujeme on-line, nech sme kdekoľvek na svete. Je veľmi dôležité, aby sa tím zachránil v najvyššej súťaži. Jednak kvôli ľuďom v meste, fanúšikom, ale hlavne kvôli deťom, ktoré v našich hráčoch vidia svoj vzory a motivuje ich to športovať. Za dve sezóny sa tu niečo vybudovalo, treba v tom pokračovať. Aktuálne podľa výsledkov a postavenia v tabuľke hráme o vypadnutie s Liptovským Mikulášom. Máme horšiu pozíciu, ale verím že to zvládneme.

 

Ďakujeme spoločnosti Pierott za jej priazeň a podporu v priebehu sezóny 2022/23.

 

Foto: Peter Ilenčík