HC 21 Prešov | Official web

Rozhovor s partnerom: 3b

Prinášame vám sériu rozhovorov s partnermi hokejového klubu HC MV Transport Prešov. Portfólio našich partnerov je naozaj široké a rôznorodé, no všetkých spája spoločná láska k najrýchlejšej hre na svete. Týmto im tiež chceme vyjadriť našu nesmiernu vďaku za podporu. Naším ďalším respondentom bol konateľ spoločnosti 3b Ľubomír Bizub.

 

Vaša firma sa na Slovensku stala jedným zo symbolov extraligy, ale aj ona musela nejako začať, kde sa tá láska k športu vzala a ako to celé začalo?

Začalo sa to v roku 2006, keď bola založená firma 3b. Bola orientovaná na komplexnú reklamnú činnosť. Po roku sa postupne začala orientovať na výrobu športového oblečenia. Všetku výrobu produktov sme vtedy riešili subdodávateľsky, ale postupne, po niekoľkých rokoch, sme výrobu riešili vlastnou technológiou a stali sme sa sebestačnými.

 

Je ťažké sa presadiť v konkurencii na slovenskom trhu? Čo bolo kľúčom k úspechu 3b?

V každej podnikateľskej sfére je čím ďalej, tým viac, ťažšie sa presadzovať. Kľúč úspechu je v prvom rade 100% servis a kvalita. Týmto smerom sme sa vydali a snažíme sa toho aj držať. Postupom času sa tiež orientujeme na zahraničie, kde sú servis a kvalita prvoradé.

 

Fanúšikov by možno zaujímalo, ako to na Slovensku vlastne funguje. Napríklad Adidas má v NHL výhradné právo na dodávanie dresov jednotlivým klubom a lige za to platí 70 miliónov dolárov ročne. Zastrešuje toto všetko na Slovensku liga alebo sa musíte dohodnúť s každým klubom zvlášť?

S každým klubom máme rokovanie zvlášť. Takisto ponúkame rôzne benefity a tiež z predaja fan produktov dávame provízie jednotlivým klubom. Ide o to, aby bol spokojný klub, ale aj aby sme boli spokojní my.

 

Stretávate sa s nejakými špecifickými požiadavkami, niekedy možno až kurióznymi?

Každý zákazník je špecifický a každý má svoje predstavy a požiadavky. Niekedy sú požiadavky nerealizovateľné, ale snažíme sa im aspoň priblížiť. K špecifickým požiadavkám môžem zaradiť výrobu dresu pre nedávne zosnulú kráľovnú Alžbetu, alebo výrobu zlatého dresu do Siene slávy slovenského hokeja na počesť Pavla Demitru…

 

Už to sú takmer dva roky, čo sa tretie najväčšie mesto vrátilo do extraligy. Ako sa vám zatiaľ pozdáva spojenie Prešova a hokejovej extraligy a je obľúbeným tímom prešovskej firmy 3b HC MV Transport Prešov?

Prešov a hokej idú k sebe. Veríme, že hokej v Prešove ostane na tej najvyššej úrovni aj v ďalšom období. 3b, keďže sme prešovská firma, určite povzbudzujeme prešovských hokejistov viac ako ostatných.

 

Čo by ste odkázali prešovským fanúšikom na záverečnú časť sezóny?

Odkázal by som nielen fanúšikom, ale aj hráčom a funkcionárom klubu. Aj keď sme momentálne na nelichotivom mieste „nehádžme flintu do žita“. Šport je o víťazstvách, ale aj prehrách. Ale vždy verme, že tých víťazstiev bude viac ako prehier.

 

Ďakujeme spoločnosti 3b za jej priazeň a podporu v priebehu sezóny 2022/23.

 

Foto: Peter Ilenčík