HC 21 Prešov | Official web

Aurel Nauš pozýva Prešovčanov do Novumu: Budeme sa na vás tešiť!

HC MV Transport Prešov vstupuje do záverečnej fázy základnej časti Tipos extraligy. Po novom roku pozbieral náš tím množstvo dôležitých bodov a potrebuje v tom pokračovať aj v posledných ôsmich zápasoch základnej časti. Uvedomuje si to aj útočník prvej formácie Aurel Nauš, ktorého sme si odchytili po štvrtkovom tréningu.

 

Bolo to pre Prešov pomerne úspešné obdobie, 18 bodov z posledných desiatich zápasov. Ako posledný mesiac hodnotíš?

Trénujeme na tréningoch úplne naplno, dávame do toho naozaj všetko, veď nechceme skončiť poslední, ale zachrániť extraligu. Podriadili sme tomu všetko a myslím si, že aj tie výsledky sú odrazom toho, že v zápasoch nič nevypúšťame a tvrdo pracujeme.

 

Čo možno považovať za hlavné dôvody zlepšenej formy Prešova?

Myslím si, že individuálny, ale aj tímový prístup; taktiež aj na tréningoch vidieť, ako každý chce a každý ide naplno, nikto sa nefláka a to sa odzrkadľuje potom aj v zápasoch.

 

Pred nami je posledných osem zápasov v základnej časti. Všetci vieme, ako vyzerá postavenie Prešova v tabuľke, takže čo musíme urobiť, aby sme sa v záverečnom šprinte posunuli nahor?

Neprehrávať a získavať plné počty bodov (úsmev). Ale nie, povedzme si, že liga je naozaj nabitá a veľmi kvalitná tento rok. Ako sme mohli vidieť, so Slovanom aj s Košicami sme hrali úplne vyrovnané zápasy. Je to o tom, kto zakopne a kto získa body.

 

Nemalú zásluhu však treba pripísať aj fanúšikom, ktorí v posledných zápasoch prišli podporiť Prešov vo väčšom počte. Aj keď máme pred sebou už len dva domáce zápasy, aký dôležitý je pre tím v tomto období jeho šiesty hráč?

Sme radi, že aj na základe našich výsledkov si fanúšikovia našli cestu na štadión a sme vďační za každého jedného z nich. Verím, že aj na naše posledné dva domáce zápasy prídu v ešte väčšom počte a dopomôžu nám k získaniu ďalších bodov.

 

Veľa zápasov si odohral v prvom útoku po boku Abbotta a Maxa. Zvlášť Max je pre Prešovčanov priam superhrdina. Ty máš možnosť sledovať ho zblízka. Aký dobrý je Max?

Je to zábava s ním hrať, či už v zápasoch alebo ho aj pozorovať na tréningoch. Má úplne iné návyky ako my Európania a je to aj vidno. Max je rodený strelec a keď si niekto pozrie jeho štatistiky, tak mu to hneď udrie do očí. Celý život strieľa a je to strelec, má to v krvi, má pohotovú a presnú strelu, s čím sa nemôže pochváliť každý hráč a zároveň každý hráč je iný. Ja som dríč a on je strelec, každý to máme v našej päťke nejako podelené a ja len dúfam, že mu to bude do konca sezóny padať a pozbierame body.

 

A pokiaľ ide o teba osobne. Ako hodnotíš svoje individuálne výkony v doterajšom priebehu sezóny?

Každý by asi povedal, že by to mohlo byť lepšie a samozrejme, môže to byť lepšie. Myslím si však, že nastavenie v našej päťke funguje a vybudovali sme si medzi sebou chémiu. Dopĺňame sa a každý prispeje svojím dielikom skladačky. Verím, že nepríde nejaké zranenie, ktoré by kohokoľvek vyradilo z hry, pretože ako hovorím, od decembra sa nám podarilo ustáliť päťky, možno sem-tam nejaká maličká zmena, inak zostávajú všetky päťky stabilné. To potom vidieť aj v zápasoch, že chémia v každej päťke funguje a je to dobre nastavené.

 

Ja náhodou viem, že na sobotu máme ešte pre fanúšikov pripravené nejaké prekvapenie, takže môžeš prvýkrát odhaliť, čo to je…

Chcel by som pozvať prešovských fanúšikov v sobotu do Novumu, kde sa bude konať taká menšia akcia, budeme rozdávať podpisy a pokojne sa môžete odfotiť s hráčmi, takže sa na vás budeme tešiť.

 

Foto: Peter Ilenčík