HC 21 Prešov | Official web

Avtsin: Cieľom je dostať sa do play-off

Prešovskí hokejisti v ostatnom období pretrhli negatívnu šnúru a dokázali zvíťaziť v štyroch dueloch za sebou. Nemalý podiel na tomto zvrate udalostí mal ruský útočník Alexander Avtsin, ktorý sa hneď po svojom príchode zaradil medzi lídrov. S desiatimi bodmi v jedenástich zápasoch patrí k pilierom našej zostavy. S Alexom sme sa po štvrtkovom tréningu krátko porozprávali, no museli sme si naňho chvíľku počkať, keďže z ľadu odchádzal medzi poslednými.

 

Na úvod, ako by si zhodnotil svoj čas v Prešove a ako sa ti tu páči?

Páči sa mi tu. Zatiaľ sa snažím sústrediť na hokej a baviť sa hokejom.

 

Ako by si zhodnotil svoju hru? Hráš presilovky i oslabenia, zbieraš pekné body a prišli aj nejaké víťazné góly. Spokojnosť?

Nie úplne spokojnosť, pretože stále chcete viac. Takisto aj ja verím, že stále môžem tímu odovzdať viac. Ako som povedal, hokej si tu užívam, ale objavili sa momenty, na ktoré sa treba zamerať a zlepšiť.

 

Prešov ukončil sériu prehier a ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru. Čo za tým je?

Vždy je ťažké povedať, aké sú za tým dôvody. Začali sme však robiť veci správne, lepšie sa koncentrujeme, zlepšila sa aj práca v obrannom pásme, ktorú sme pritvrdili, čo predtým príliš neplatilo, takže to by mohol byť jeden z hlavných dôvodov.

 

Ako sa ti zatiaľ pozdáva liga ako taká? Aj severoamerickí chlapci nám hovorili, že je dosť podceňovaná. Ako by si ju porovnal s ligami, s ktorými máš sám skúsenosti?

Je to dobrá liga, to určite, ale ťažko posúdiť. Napríklad v KHL bola moja rola odlišná, hral som menej minút, nehral som presilovky a podobne, takže ťažko povedať, keďže tu hrám aj okolo 20 minút na zápas a keď hráte viac, tak sa dostanete aj do väčšieho počtu šancí.

 

Povedz nám o svojom prestupe z KHL na Slovensko. Ako to prebiehalo?

Hľadal som tím, kde by som mohol hrať veľa. Mohol som síce ísť do nižšej ruskej VHL, keďže v KHL som si nenašiel žiadny tím, ale obzeral som sa po možnosti hrať v Európe, čo teraz nie je zo zrejmých dôvodov jednoduché, zvlášť pre Rusov. Miesto som si však našiel, z čoho sa teším.

 

Vedel si pred príchodom niečo o Slovensku alebo Tipos extralige? Bavil si sa o tom s inými hráčmi?

Bavil som sa s jedným chalanom, ktorý hral pred rokom v Liptovskom Mikuláši. Začiatkom sezóny som tiež v KHL hral s Jérémym Royom, ktorý hral pred rokom vo Zvolene a teraz hrá v KHL veľmi dobre. Z tejto súťaže sa teda dá dostať do KHL a on si tam počína veľmi dobre. Dosvedčuje to dobrú úroveň hokeja tu.

 

Po tvojom príchode do tímu sa to začalo postupne otáčať k lepšiemu. Asi to nie je náhoda…

Tím nie je iba o jednom hráčovi, ale o dvadsiatich hráčoch na ľade, tréneroch a ľuďoch okolo. Musíme pracovať spoločne, stále máme dosť priestoru na zlepšovanie našej hry a našim cieľom je dostať sa do play-off.

 

Foto: Peter Ilenčík