HC 21 Prešov | Official web

Prešov zdolal aj Liptovský Mikuláš a posunul sa tabuľkou nahor

Dôležitý víkendový dvojzápas na domácom ľade vyšiel hokejistom HC MV Transport Prešov veľmi dobre. Po piatkovom víťazstve nad Duklou Trenčín zvíťazili aj v súboji s Liptovským Mikulášom. Vďaka päťbodovému víkendu sme sa odlepili z dna tabuľky a momentálne držíme 10. miesto pred Liptovským Mikulášom a Nitrou.

Bol to strhujúci zápas s hromadou gólov. Prešov od návratu extraligy do metropoly Šariša ešte osem gólov v jednom zápase nestrelil, no teraz sa to podarilo. Po víťazstve 8:4 berie zaslúžené tri body.

Už prvá tretina predznamenala, že to bude divoký zápas. Oba tímy nekompromisne trestali zaváhania súpera. Edo Šimun najprv po chybe Liptákov v rozohrávke otvoril skóre, no súper rýchlo odpovedal dvoma gólmi v rozmedzí 57 sekúnd, keď najprv Vankúš vyrovnal a potom Kuru strhol vedenie na stranu hostí. To však o štyri minúty neskôr zmazal vyrovnávajúcim gólom Jakub Žilka.

O osude zápasu rozhodla druhá tretina. Tá bola v ostatnom období našou slabinou, no tentoraz sa nám podarilo presadiť hneď trikrát. Najprv našiel medzierku v postavení Romana Durného strelou od modrej Oliver Turan, potom úradoval presilovkovým gólom kráľ ligových strelcov Max Gerlach a napokon v samostatnom úniku prekonal Durného aj hrdina zápasu JC Campagna. Prešov tak po dvoch tretinách viedol 5:2.

Na začiatku tretej tretiny sa Liptákom podarilo zápas zdramatizovať, keď sa už po 15 sekundách presadil Martins Karsums. V 47. minúte to však bolo opäť o tri góly, keď dobre zapracoval Campagna, vypichol puk priamo na hokejku Jána Sýkoru, ktorý sa zoči-voči Valentovi (po druhej tretine nahradil v bráne Durného) nemýlil.

Hostia ešte v závere vzývali zázrak a pri presilovke odvolali brankára, avšak prihrávku Straucha nezachytil na modrej Ventelä a puk sa dokĺzal až do opustenej brány Liptákov. Tí však dohrávanú presilovku napokon dokázali využiť, keď strelil gól na 7:4 Handlovský. Opätovná hra bez brankára však priniesla „len“ korekciu výsledku na konečných 8:4, keď Ventelä opäť nezachytil prihrávku na modrej, puku sa ujal Campagna a ten už nemohol minúť.

Prešov nakoniec zdolal Liptovský Mikuláš 8:4.

„Bol to veľmi dôležitý zápas. Tou najdôležitejšou vecou je vyhrávanie a pre tento tím je skvelé, že dokázal vyhrať oba domáce zápasy tento víkend. A pokiaľ ide o mňa osobne, tak som tu preto, aby som strieľal góly. Keď budem pokračovať v strieľaní gólov a pomáhať tomuto tímu víťaziť, tak sa začneme posúvať tabuľkou vyššie,“ povedal po zápase dvojgólový strelec JC Campagna.

„Prešov mám rád a takisto som rád, že som tu. Myslím si, že máme dobrý tím a sme lepší, než navráva pohľad na tabuľku. Podľa mňa začneme v nasledujúcom mesiaci vyhrávať viac zápasov a pokračovať v zlepšovaní našej hry.“

„Kanadské body sú skvelé, ale ako som povedal, najdôležitejšou vecou sú víťazstvá. Čím viac budeme vyhrávať, tým viac fanúšikov príde, čo nám tiež pomôže. Vieme, kde sa v tabuľke nachádzame a toto bol pre nás dôležitý zápas, takmer ako play-off. Potrebujeme získavať body, zvlášť na domácom ľade. Bol to veľký zápas a myslím, že všetci chlapci hrali dobre, od brankára, cez obranu až po útok. Skvelý duel z našej strany,“ dodal 29-ročný Texasan, ktorý v štyroch zápasoch za Prešov strelil štyri góly.

Ďalšie dva zápasy nás čakajú budúci víkend, najprv v piatok na ľade Nových Zámkov, potom doma proti Popradu.

HC MV Transport Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:4 (2:2, 3:0, 3:2)

Góly: 12. Šimun, 18. Žilka (Klíma, Milý), 29. Turan (Neuls), 34. Gerlach (Girduckis), 37. Campagna (Ľalík, Sýkora), 47. Sýkora (Campagna, Šimun), 57. Šimun, 60. Campagna (Sýkora) – 14. Vankúš (Haluška), 14. Kuru (Saari, Štrauch), 41. Karsums (Štrauch, Sorokin), 59. Handlovský (Diakov).

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – Ľalík, Giles, Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, F. Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Ščurko – Milý, Klíma, Žilka.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Valent) – Sorokin, Ventela, Bakala, Diakov, Pavúk, Mezovský, Kapičák – A. Štrauch, Kuru, Karsums – Kriška, Saari, Handlovský – M. Michalík, Walega, M. Uhrík – Haluška, Vankúš, Šmída.