HC 21 Prešov | Official web

Campagna: Hokej tu na Slovensku je lepší, než som očakával

Americký útočník JC Campagna si po svojom príchode do Prešova okamžite získal srdcia fanúšikov. Strieľal dôležité góly, hral nesmierne aktívne a dravo. Nepochybne pomohol nášmu tímu posunúť sa dopredu a tiež vybojovať dôležité body proti Trenčínu a Liptovskému Mikulášu. Po štvrtkovom tréningu sme ho preto poprosili, či by nám neodpovedal na pár otázok.

 

Štyri zápasy, štyri góly, päť bodov. Mohol byť tvoj začiatok ešte lepší?

Ani nie, nemyslím si. Osobne som mal veľmi dobrý začiatok a dúfam, že na to nadviažem v dvoch zápasoch tento víkend.

 

Vyzerá to, že si sa adaptoval veľmi rýchlo, ale našlo sa niečo, čo bolo náročné a trvalo ti zvyknúť si na to?

Nie, myslím si, že som mal celkom dobrú predstavu o tom, čo tu môžem po svojom príchode očakávať. Zatiaľ to bolo fajn, chlapci boli ku mne skvelí a bola to dobrá zábava.

 

Väčšinu času si strávil vo formácii s Edom Šimunom a Jánom Sýkorom. Vy traja pôsobíte na ľade ako buldozéry a spolu sa vám darilo. Ako sa ti zatiaľ pozdáva spolupráca so všetkými chlapcami?

Je to dobré. Sme dobrá partia chalanov a vyzerá to tak, že sa každý deň zlepšujeme. Hrať s Edom je zábava, keďže sme si medzi sebou vytvorili dobrú chémiu a snáď v tom budeme pokračovať.

 

Prešov je pre teba prvou destináciou mimo Severnú Ameriku. Nie je to v 29 rokoch trochu neskoro?

Áno, je to trochu neskoro, ale zároveň to bol pre mňa ten správny čas. Prešov sa mi páči a som rád, že tu môžem byť. Podľa mňa to bolo nakoniec dokonale načasované.

 

Prečo si si vybral Prešov? Ako ťa manažment oslovil? A vlastne porozprávaj nám o svojom prestupe…

Hral som v Amerike a Prešov mi ponúkol zmluvu. Premýšľali sme nad tým s manželkou a myslím, že to bola dobrá príležitosť a dobrá destinácia pre môj presun do Európy. Nakoniec som to vzal a bola to dobrá voľba.

 

Pani manželka prišla s tebou?

Nie, nie, som tu sám.

 

Po nejakú dobu sme boli na dne tabuľky. Minulý víkend sa nám aj vďaka tebe podarilo posunúť. Máš za sebou štyri zápasy, aké budú tie ďalšie štyri?

Chceme sa dostať na pozície zaručujúce postup do play-off, teda najlepšia šestka je naším cieľom. Dúfam, že sa nám tam podarí dostať a začneme už tento víkend. Pred nami sú dva dôležité zápasy proti tímom, ktoré sú v tabuľke nad nami. Keď sa nám opäť podarí získať päť bodov zo šiestich možných, tak to podľa mňa pre nás bude ďalší dobrý víkend a budeme pokračovať v ceste nahor.

 

Veľa chalanov zo Severnej Ameriky prichádza do Tipos extraligy z East Coast Hockey League (ECHL). Ty si tam odohral takmer dvesto zápasov. Ako by si tieto dve ligy porovnal?

East Coast je veľmi dobrá súťaž. Štýl je tu na Slovensku odlišný, ale hokej je naozaj veľmi kvalitný, lepší než som očakával. Máte tu dobrú ligu s množstvom veľmi dobrých hráčov – aj tých zahraničných. Je to ťažká súťaž a predstavuje pre mňa výzvu, ale som na to pripravený.

 

Foto: Peter Ilenčík