HC 21 Prešov | Official web

Prešov pretrhol negatívnu sériu a na domácom ľade zdolal Nitru

Hokejisti HC MV Transport Prešov prelomili sériu prehier a v utorkovom zápase 19. kola Tipos extraligy zdolali HK Nitra pomerom 3:2. Po veľkom trápení sa hokejoví bohovia priklonili na našu stranu a napriek nesmiernej streleckej prevahe súpera sme to boli my, ktorí tentokrát využívali svoje šance. Pred ťažkým víkendovým dvojzápasom sme sa tak dobre naladili.

 

Po bezgólovej prvej tretine a nie veľmi vydarenom začiatku tej druhej začal po hviezdnom Nikitovi Bespalovovi úradovať aj náš superkanonier Max Gerlach. Ten svojím ofenzívnym snažením opäť naštartoval náš tím, keď najprv v 31. minúte peknou strelou otvoril skóre a potom s prispením šťasteny zvýšil v 37. minúte presilovkovým gólom na 2:0.

 

Pre Maxa to bol mimochodom desiaty a jedenásty presný zásah v sezóne, čo ho radí medzi absolútnu ligovú špičku a v tabuľke strelcov sa momentálne nachádza na delenom treťom mieste.

 

„Je to veľké víťazstvo, samozrejme, ako ste aj povedali, prehrali sme osem zápasov v rade, ale myslím si, že v posledných troch zápasoch sme sa aj s novým trénerom postupne zlepšovali. Tím má teraz omnoho viac sebadôvery. Niekedy to chce len nový hlas, aby sa tím naštartoval. Myslím, že dnes to bolo dobré a to najlepšie ešte len príde,“ povedal po skončení zápasu Max Gerlach.

 

Na margo svojich individuálnych čísel povedal: „Myslím si, že som si doteraz počínal celkom dobre. Rád to nazývam tak, že som stredne spokojný. Síce som spokojný, ale stále sa môžete zlepšovať. Dúfam teda, že na tom môžem stavať a takisto, že tím dokáže ďalej vyhrávať.“

 

Boli to vskutku dôležité dva góly, ale ani jeden z nich nakoniec nebol víťazný, keďže sa Nitre v tretej tretine podarilo vrátiť do zápasu. Podobne ako v prípade nášho druhého gólu, aj Nitrania sa dokázali presadiť s pomocou šťasteny, keď v 44. minúte strelil kontaktný gól Buncis.

 

Rozhodujúci moment však prišiel v 46. minúte, keď Edo Šimun dobre zapracoval a spolu s Kevinom Jendroľom sa vyrútili do prečíslenia dvoch na jedného. Prvý menovaný poslal krásny „saucer pass“ svojmu mladšiemu spoluhráčovi a ten prekonal O’Connora.

 

Nitrania však ani po tomto nezložili zbrane a v 55. minúte strelil ďalší kontaktný gól Reid Duke. V záverečnom trileri sa však hostia nezmohli na vyrovnanie ani pri hre bez brankára. Prešov tak nakoniec zdolal Nitru 3:2.

 

„Samozrejme, že tri body ma tešia a je to moje prvé víťazstvo v Prešove, ale musím povedať, že hra nebola taká, ako sme si to predstavovali. V Bratislave sme odohrali lepší zápas, hoci bezbodový, takže pre nás bolo v momentálnej situácii najdôležitejšie vyhrať alebo aspoň bodovať. To sme splnili, ale bolo tam veľa ukazovateľov, ktoré musíme zlepšiť,“ povedal po zápase tréner mužstva Juraj Faith.

 

„Ako hovorím, tešia nás tri body a je to aj také povzbudenie pre chlapcov, pretože dlho nevyhrávať nie je to najlepšie pre psychiku hráčov,“ dodal náš tréner.

 

Je to dobrý výsledok pred náročným víkendom s dvojzápasom na ľade silných súperov, keď najprv v piatok cestujeme na Spiš a potom v nedeľu do Zvolena.

 

HC MV Transport Prešov – HK Nitra 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Góly: 31. Gerlach (Girduckis, Nátny), 37. Gerlach (Giles, Girduckis), 46. Jendroľ (Šimun, Ľalík) – 44. Buncis (Solenský, Pekarčík), 55. Duke (Donaghey, Solenský).

 

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – Ľalík, Giles, Rajnoha, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Turan – Gerlach, Girduckis, Nauš – Milý, Šimun, Žilka – Šimek, Neuls, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Thomka.

 

HK Nitra: O’Connor (Šebo) – Donaghey, Mezei, F. Gajdoš, Erkamps, Bodák, Švarný, Pupák – Čederle, Duke, A. Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Solenský, Buncis, Pekarčík – Lacka, Myklukha, P. Knies – O. Molnár.

 

Foto: Peter Ilenčík