HC 21 Prešov | Official web

Juraj Faith novým trénerom Prešova

V pondelok požiadal o odstúpenie z pozície hlavného trénera Ernesta Bokroš. Ten viedol tím od vlaňajšieho návratu prešovského hokeja medzi slovenskú elitu. Po splnení minuloročnej úlohy mužstva postúpiť do play-off Tipos extraligy nie sú výsledky nášho tímu v sezóne 2022/23 uspokojivé.
 
Touto cestou sa mu chceme poďakovať za všetko, čo pre náš klub urobil, hlavne v náročných začiatkoch v úvode minuloročnej sezóny. Taktiež Vám chceme popriať len to najlepšie smerom do budúcna.
 
Zároveň s potešením vítame na našej lavičke nového lodivoda. Stane sa ním niekdajší vynikajúci útočník Juraj Faith. Tento 46-ročný rodák z Košíc pracoval ako asistent trénera Michaloviec a potom ako hlavný kouč poľského Podhale Nowy Targ. V Prešove tak zažije svoju extraligovú premiéru v pozícii hlavného kouča.
 
Pánovi trénerovi budeme držať palce a prajeme mu víťaznú premiéru, 15. novembra na prešovskom ľade proti Michalovciam.
 
Klub zároveň oznamuje, že asistentmi hlavného trénera zostávajú Dušan Brincko a Rudolf Jurčenko.