HC 21 Prešov | Official web

Prešov prelomil šnúru prehier a porazil Zvolen

Na hokejistov HC MV Transport Prešov sa tentokrát usmialo šťastie. Po sérii prehier o gól prišla konečne aj výhra o gól. Dôležité dva body za víťazstvo 3:2 po predĺžení so silným Zvolenom nás nesmierne tešia, hoci to boli skutočne vydreté dva body.

 

Prešovskí fanúšikovia boli v nedeľu na našom zimnom štadióne svedkami takej prešovskej klasiky, strelili sme prvý gól, potom vedenie stratili, no podržal nás brankár, ktorý nám dal šancu zápas otočiť. Na rozdiel od predošlých zápasov nám to tentokrát vyšlo.

 

Ako sme už uviedli, vedenia sa ako prvý ujal Prešov, keď v 12. minúte presilovkovou strelou prekonal Patersona kanadský obranca Gordie Ballhorn. V druhej tretine sa Zvolenu podarilo vyrovnať, keď hostia zatlačili a odmenou im bol gól na 1:1 zásluhou Dávida Mudraka.

 

V tretej tretine sa Zvolenu podarilo dostať prvýkrát do vedenia, keď v útočnom pásme dobre zakombinovali Messner a Zuzin, druhý menovaný poslal puk Samuelovi Hainovi a ten prestrelil Bespalova.

 

Prešovu sa však už o niečo vyše dve minúty podarilo opäť vyrovnať a presadil sa sviatočný strelec. Náš defenzívny pracant Dominik Jendroľ sa len tak ledabolo dostal až pred bránu Patersona a skutočne sa postavil na to správne miesto, aby akciu Craiga Martina a Abbotta Girduckisa zakončil gólovo a bolo vyrovnané. Dominik mimochodom strelil svoj prvý gól od sezóny 2016/17, keď sa presadil ešte ako prvoligista v drese martinského „béčka“.

 

V riadnom hracom čase už gól nepadol, čo znamenalo, že sa v Prešove opäť predlžovalo. V ňom sa najprv blysol Nikita Bespalov, ktorý pri prečíslení súpera traja na jedného predviedol možno zákrok sezóny, potom prišlo na rad naše zámorské komando. To sa pri vylúčení Maroša Jedličku rozostavilo v útočnom pásme, Craig Martin poslal puk na bránu, kde na dorážku číhal dobre postavený Abbott Girduckis, ktorý rozhodol o výhre Prešova 3:2 po predĺžení.

 

„Odohrali sme jedno veľmi ťažké stretnutie. Myslím si, že sa znovu stretli dve veľmi vyrovnané mužstvá, ktoré hrali veľmi dobre. Za to sme si zaslúžili minimálne ten jeden bod. Tentokrát sa k nám priklonilo šťastie a získali sme dva body. Opäť však musím vyzdvihnúť skvelý výkon Nikitu a taktiež hráčov, ktorí v závere ubránili presilovky súpera,“ povedal nám po zápase tréner Ernest Bokroš.

 

Ďalší zápas odohráme v piatok, 21. októbra, keď na domácom ľade privítame Duklu Trenčín.

 

HC MV Transport Prešov – HKM Zvolen 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Góly: 12. Ballhorn (Nauš, Šimun), 51. Jendroľ (Girduckis, Turan), 63. Girduckis (Martin, Gerlach) – 32. Mudrak (Hecl, Sideroff), 49. Hain (Messner, Zuzin).

 

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – D.Jendroľ, Turan – Rajnoha, Ballhorn – Giles, Fekiač – Nátny – Žilka, Šimun, K. Jendroľ – Nauš, Šimek, Gerlach – Martin, Girduckis, Neuls – Krajč, Krajniak, Klíma.

 

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain – Sládok, Mudrák – Hráško, Barcík – Bondra, Hunterbrinker, Zuzin – Hecl, Longkow, Sideroff – Stupka, Šiška, Jedlička – Kašlík, Csanyi, Viedenský, Marcinek.

 

Foto: Peter Ilenčík