HC 21 Prešov | Official web

Prešov pokračuje v zbieraní bodov, z Michaloviec si odviezol tri

Hokejisti HC MV Transport Prešov pokračujú v úspešnom ťažení. Úvodných šesť zápasov bolo pre náš tím skvelých a momentálne sa s dvanástimi bodmi nachádzame na štvrtom mieste Tipos extraligy. Nesmierne dôležité tri body sme pridali aj v nedeľnom zápase v Michalovciach.

 

Aj keď náš tím pred sezónou nejeden pasoval do roly outsidera, HC MV Transport Prešov napĺňa skôr slová nášho ofenzívneho lídra Maxa Gerlacha. Ten pred štartom tohto ročníka povedal, že náš tím „nejedného prekvapí“. Zatiaľ je tomu tak a aj zápas v Michalovciach potvrdil, že dokážeme zohrať vyrovnanú partiu s akýmkoľvek súperom.

 

Po vyrovnanej a bezgólovej prvej tretine prišla tretina druhá. Zápas sa zlomil prakticky v priebehu necelých šiestich minút, počas ktorých úradovalo najmä naše zámorské komando. Skóre sme otvorili v 24. minúte, keď Abbott Girduckis ideálne našiel Craiga Martina, ten „vykúpal“ Vošvrdu a zasunul puk do prázdnej brány. O päť minút neskôr viedol Prešov už 2:0, keď strelu Seana Gilesa usmernil do brány Jakub Žilka. V 29. minúte sme sa dostali už do trojgólového vedenia. Aurel Nauš v útočnom pásme posunul puk Maxovi Gerlachovi a ten si už vedel rady, obtočil sa okolo brány a prekonal Vošvrdu po tretíkrát.

 

Súperovi sa však podarilo rýchlo dostať späť do zápasu, keď sa v 33. a 36. minúte presadil Roman Žitný. Do tretej tretiny sme tak mali „zarobené“ na poriadnu drámu. Tú však naša defenzíva na čele s vynikajúcim Nikitom Bespalovom nedopustila. Ruský gólman opäť potvrdil, že naši maskovaní muži sú základom úspechu tohto tímu. Ešte sa nám v tejto sezóne nepodarilo zvládnuť zápas, v ktorom by buďto Nikita alebo Eugen Rabčan nezohrali kľúčovú úlohu. Moskovský rodák sa absolútne zaslúžene dostal aj do najlepšej zostavy 6. kola našej najvyššej súťaže.

 

„Opäť sme predviedli jeden skvelý tímový výkon podporený dobrým výkonom brankára a celoplošnou defenzívou. Víťazstvu sme však išli naproti opäť tým, že sme ubránili šesť presiloviek súpera. Tentokrát sme premenili aj našu presilovú hru a, samozrejme, s výsledkom 3:0 sa nám hralo dobre,“ povedal po zápase tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

„Povedal by som, že takýto výsledok je tou najlepšou pozvánkou pre všetkých prešovských fanúšikov na piatkový zápas proti Slovanu. Budeme potrebovať naše obecenstvo, nášho šiesteho hráča, ktorý nás v tejto sezóne mocne ženie dopredu,“ dodal náš hlavný tréner.

 

Skutočne, v piatok nás na domácom ľade čaká líder celej súťaže. Veríme, že vás budeme môcť privítať v čo najväčšom počte.

 

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MV Transport Prešov 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 33. Žitný (Bjalončík, Paločko), 36. Žitný (Bezúch, Štajnoch) – 24. Martin (Girduckis, Higgins), 29. Žilka (Girduckis, Giles), 30. Gerlach (Nauš, Giles).

 

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Galzkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko – Buc, Suja, Puliš, Bezúch, Winquist, Kristo, Paločko, Bjalončík, Žitný, Lapšanský Chalupa, Vašaš.

 

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – Jendroľ, Turan, Lalík, Higgins, Nátny, Giles, Pulščák, Fekiač – Neuls, Šimun, Sýkora, Nauš, Gerlach, Šimek, Martin, Girduckis, Žilka, Vojtech, Klíma, Jendroľ.

 

Foto: Peter Ilenčík