HC 21 Prešov | Official web

Prešov nestačil na Spišskú Novú Ves

Hokejisti HC MV Transport Prešov utŕžili tretiu porážku v rade, keď na domácom ľade podľahli HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 po samostatných nájazdoch. Po tretíkrát sme tak podľahli o gól, hoci náplasťou nám môže byť aspoň jeden získaný bodík.

 

Zápas sa rozbiehal len pozvoľna. Viac šancí mali od úvodu hostia, ktorí mali hernú prevahu aj vďaka presilovkám. Skóre však otvoril Prešov a ako to už býva, prsty v tom mal Max Gerlach, ktorý podržal puk, uvoľnil sa a poslal ho Aurelovi Naušovi, ktorý peknou strelou prekonal Suráka.

 

Z vedenia sme sa však netešili dlho. Už o niečo vyše minútu sa Spišiakom podarilo vyrovnať, keď Romaňákovu strelu tečoval pred bránou Majdan. Do kabín sa tak prvýkrát šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

 

V druhej tretine padol iba jeden gól, bohužiaľ, opäť do našej siete a dokonca pri našej presilovke. V 39. minúte využil pokazenú rozohrávku našich Verbeek, ktorý získal puk a prestrelil Bespalova.

 

Tretia tretina bola z našej strany najlepšou v zápase a v tejto fáze hry sme mali nad súperom prevahu. Odmenou sa nám stal vyrovnávajúci gól v 49. minúte zásluhou Girduckisa. To bol v riadnom hracom čase i predĺžení posledný gól a o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich sa presadili len hráči hostí, a tak si bod navyše odvážajú z Prešova Spišiaci.

 

„Na to, že sme sa na toto stretnutie pripravovali týždeň, tak nemôžeme byť spokojní, hlavne čo sa týka ofenzívy. Opäť sme boli päťkrát vylúčení a nedokázali sme využiť svoje šance. Súper nás opäť prestrieľal, takže áno, môžeme povedať, že zlatý bodík, ale dnes sme mali brať viac,“ povedal nám po zápase tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

Ďalší duel odohrá náš tím v nedeľu a opäť to bude na domácom ľade, keď privítame mužstvo HKM Zvolen.

 

HC MV Transport Prešov – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0)

Góly: 17. Nauš (Gerlach), 49. Girduckis – 18. Majdan (Romaňák, Salituro), 39. Verbeek, rozh. náj. Štrauch.

 

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – Turan, D. Jendroľ, Ballhorn, Rajnoha, F. Fekiač, Giles, Vojtech, Nátny – K. Jendroľ, Šimun, Neuls – Gerlach, Šimek, Nauš – Žilka, Girduckis, Martin – Pulščák, Klíma, Krajč.

 

HK Spišská Nová Ves: Surák (Melicherčík) – Ališauskas, Malina, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Šuty – Vandas, Bortňák, Verbeek – Rapáč, Nellis, Štrauch – Giľák, Salituro, Majdan – I. Novák, D. Tkáč, Hamráček.

 

Foto: Peter Ilenčík