HC 21 Prešov | Official web

Toto mužstvo ešte ani zďaleka neukázalo svoj potenciál, hovorí Edo Šimun

Eduard Šimun patrí k skupinke hráčov v našej kabíne, ktorí v Prešove začínajú svoju druhú sezónu. Robustný útočník bude druhý rok stabilnou súčasťou kádra „Koňarov“. Tímu momentálne vrcholí príprava na novú sezónu a po víťaznom zápase proti Liptovskému Mikulášu sme si Eda odchytili a položili mu pár otázok.

 

Patríš k hráčom, ktorí v Prešove pôsobili aj v minulom roku. Si teda viac ako spôsobilý porovnať priebeh prípravy na sezónu 2021/22 a 2022/23.

 

V minulom roku bola príprava trošku špecifická v tom, že štadión sa renovoval, nanovo sa robili šatne a zázemie nebolo také, ako v tomto roku. Teraz sme mali predsa len viac času pripraviť sa a tréner sa nám mohol viac venovať ako vlani. Myslím si, že to začína padať na úrodnú pôdu.

 

Ako hodnotíš zmeny v prešovskom kádri v priebehu leta?

 

Ja tu nie som preto, aby som hodnotil zmeny v kádri, ale aby som hral. Zmeny nech radšej zhodnotia pán majiteľ alebo pán tréner.

 

Oprav ma, ak sa mýlim, zatiaľ máš v príprave na konte štyri body, čo je veľmi solídny výsledok. Zdá sa teda, že si sa na novú sezónu pripravil dobre a na ľade sa cítiš ešte lepšie.

 

Minulý rok som tiež nemal zlý začiatok sezóny, ale tento rok som sa pripravil na to, aby som dokázal po celú sezónu kontinuálne držať podobnú úroveň výkonnosti a aby krivka výkonnosti nepadala príliš nízko.

 

Ak sa nemýlim, tak si nedohral zápas so Spišskou Novou Vsou. Bolo tam nejaké zranenie alebo čo sa stalo?

 

So Spišskou to nebolo o zranení, ale zlomila sa mi korčuľa (smiech). Mám nejakú váhu, v jednom súboji som zvláštne dopadol na pätu a vytrhlo mi nity, takže sme museli objednať nové korčule.

 

Než prejdeme k zápasu s Liptovským Mikulášom, vráťme sa ešte k duelu s Humenným. Tréner Bokroš nebol po jeho skončení vôbec spokojný a otvorene to priznal. Ako to v šatni vyzeralo po zápase a ako vyzerali posledné dva dni po tej remíze?

 

Priamo po zápase bola v šatni priam hrobová atmosféra, pretože všetci sme si boli vedomí toho, že sme to, s prepáčením, pohnojili. Snažili sme sa to hodiť čím skôr za hlavu a myslím si, že toto mužstvo ešte ani zďaleka neukázalo svoj potenciál.

 

V Humennom sme si boli všetci plne vedomí toho, že to bol zlý výkon od každého. Snažili sme sa na to čo najskôr zabudnúť, samozrejme, zabudnúť sa na to nedá, ale musíme ísť ďalej, pretože o chvíľu je tu liga.

 

O koľko lepšie to bolo proti Liptovskému Mikulášu?

 

Myslím si, že minimálne od druhej tretiny sme pohyb a našu aktivitu zvýšili o dvesto percent a možno aj viac.

 

Čo myslíš, čo čaká Prešov v nasledujúcej sezóne? Ako bude naša sezóna vyzerať a ako dopadne?

 

Rád by som odpovedal na túto otázku. My sa budeme snažiť hrať čo najlepšie, aby sme boli čo najvyššie v tabuľke a aby prišlo čo najviac ľudí na štadión. Mať vešteckú guľu, rád by som ti na túto otázku odpovedal, ale neodvážim sa dopredu nič hovoriť. Nechcem mať ani veľkohubé vyjadrenia a ani šíriť porazeneckú náladu. Dám teda takú neutrálnu odpoveď: budeme sa snažiť držať v prvej šestke, ak sa nám to bude dariť.

 

Foto: Peter Ilenčík