HC 21 Prešov | Official web

Rabčan zatiahol roletu a Prešov si z Košíc odváža tri body

Účel svätí prostriedky. Hokejisti HC 21 Prešov si v 4. kole Tipos extraligy pripísali ďalšie víťazstvo, keď zdolali HC Košice 2:1. Náš tím predviedol účelný hokej a obrovskú obetavosť, ktorú korunoval bezkonkurenčným výkonom brankár Eugen Rabčan.

 

Góly padali až v druhej tretine, ktorú Košičania celkom ovládli. Nedá sa však povedať, že by sa v tej prvej nič nedialo, no nad zápasom rýchlo prevzali kontrolu muži v maskách, ktorí zmarili viacero príležitostí súperovho tímu. Takou metaforou duelu bola situácia z 27. minúty, keď už domáci dvíhali ruky nad hlavu, ale lapačka Eugena Rabčana zabránila tomu, aby sa Tybor ako prvý zapísal do streleckej listiny.

 

Tú otvoril v 31. minúte Joona Jääskeläinen, ktorý zlomil čaro nášho brankára a poslal Košice do vedenia. „Oceliari“ mali viacero ďalších príležitostí, ale naša defenzíva bola na svojom mieste a náš brankár takisto.

 

V tretej tretine sa Prešovu podaril dokonalý obrat. O vyrovnávajúci gól sa v 45. minúte postaral Róbert Džugan, ktorý rovnako ako Rabčan oslávil extraligovú premiéru v prešovskom drese skvelým výkonom a gólom. Roba ideálne našiel skvelou krížnou prihrávkou Juraj Šimek. V 53. minúte sa Prešov dostal do vedenia 2:1, keď strelu Craiga Martina perfektne tečoval Abbott Girduckis. Dvojica kanadských útočníkov je so štyrmi bodmi na čele bodovania nášho tímu.

 

Košičania sa v závere pokúšali aspoň vyrovnať, ale ich snahu na zisk prvých bodov v sezóne zmarili obetavé bloky brániacich hráčov a vynikajúci Rabčan. Prešov tak zdolal Košice 2:1 a pripísal si do tabuľky ďalšie tri body.

 

„Veľmi si vážime víťazstvo v Košiciach, o ktorom rozhodla výborná organizácia hry v defenzíve. Aj keď bol súper aktívnejší, chlapci to zvládli. Ďalším faktorom pri tomto víťazstve je ubránenie šiestich presiloviek Košíc. Mužom zápasu bol Eugen Rabčan, ktorý tím skvele podržal,“ povedal nám po zápase tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

Ďalší zápas nás čaká v piatok na domácom ľade, keď privítame hokejistov HC 05 Banská Bystrica.

 

HC Košice – HC 21 Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles).

 

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Olsson, Ferenc, Southorn, Šedivý, Novota, Romančík, Bartoš – Leskinen, Campbell, Watling – Bartánus, Chovan, Jääskeläinen – Lamper, Linet, Tybor – Milý, Havrila, Rogoň.

 

HC 21 Prešov: Rabčan (Bespalov) – D. Jendroľ, Turan, Rajnoha, Giles, Lalík, Higgins, Nátny – Nauš, Šimun, Džugan – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Neuls, Melcher.

 

Foto: Peter Ilenčík