HC 21 Prešov | Official web

Prešov zlepšil svoj výkon a poradil si s Liptovským Mikulášom

Hokejisti HC 21 Prešov uspeli v ďalšom prípravnom zápase, keď na domácom ľade zdolali MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1. Šancí sme mali viac ako dosť aj na lepší výsledok, ale po sklamaní v utorkovom zápase v Humennom nás teší hlavne zlepšený výkon a víťazstvo.

 

V priebehu opatrnej a vyrovnanej prvej tretiny gól nepadol, a to napriek dobrým šanciam na oboch stranách. Strelci oboch celkov prelomili svoje mlčanie až v druhej časti hry, keď boli fanúšikovia v Prešove svedkami omnoho krajšieho hokeja.

 

Bezgólový stav prelomil v 26. minúte Aurel Nauš, ktorý ťažil z vynikajúcej individuálnej akcie Maxa Gerlacha. Americký útočník vytočil v útočnom pásme priam dokonalý kružnicový oblúk a jeho strelu dorazil pred bránou číhajúci Nauš.

 

V druhej tretine boli „Koňare“ lepším tímom. Naši hráči boli rýchlejší, konštruktívnejší a agresívnejší. Aktivitou hýril najmä agilný Gerlach, ktorý nastrelil žŕdku Kozelovej brány. V poslednej minúte sme si konečne zahrali presilovku, na ktorej využitie sme mali presne 27 sekúnd. A podarilo sa. Po úspešnom buly zaujali naši hráči presilovkové rozostavenie a Ballhorn tri sekundy pred druhou sirénou perfektnou prihrávkou našiel hokejku pred bránou postaveného Žilku. Po druhej tretine tak Prešov viedol 2:0.

 

V tretej tretine sa zdalo, že naši hráči si už výsledok postrážia. V 54. minúte však prišla komplikácia, keď strela Venteläho zapadla za Rabčanov chrbát. To však bol jediný presný zásah hostí v zápase, ktorým sa nepodarilo zvrátiť výsledok ani pri záverečnej hre bez brankára. Prešov tak zdolal Liptovský Mikuláš 2:1.

 

„Myslím si, že zápasy s Humenným a Liptovským Mikulášom sa z našej strany nedajú porovnať. Možnože v prvej tretine sme ešte boli niekde v Humennom, ale od druhej tretiny sme zlepšili náš pohyb, tlačili sme sa viac do brány a išli si za víťazstvom. Za druhú a tretiu tretinu sme spokojní tak na trojku,“ povedal nám po zápase asistent trénera Dušan Brincko.

 

„V Humennom to bolo také… nechcem povedať, že podcenenie, ale možno to niekedy zvádza hráčov k tomu, že predsa len je to prvoligista. Súper však v utorok mal lepší pohyb a vedel sa dostať do šancí. Ako som už uviedol predtým, máme za sebou tri či štyri týždne tvrdej prípravy, takže taký zápas niekedy musí prísť. Buďme radi, že to prišlo vtedy, dnes to už bolo lepšie,“ dodal asistent trénera.

 

Ďalší prípravný zápas nás čaká vo štvrtok, 8. septembra, doma proti Popradu.

 

HC 21 Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 26. Nauš (Gerlach), 40. Žilka (Ballhorn, Martin) – 54. Ventelä (Feherpataky).

 

HC 21 Prešov: Rabčan – Rajnoha, Higgins, Giles, Ballhorn, D. Jendroľ, Pulščák, Nátny – A. Nauš, Neuls, Gerlach – Martin, Girduckis, Žilka – J. Sýkora, Thomka, K. Jendroľ – Melcher, Šimun, Krajč.

 

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Bakala, Dyakov, Novajovský, Pavúk, Kapičák, S. Droppa – Vähatalo, Šmída, Dunčko – Uhrík, Walega, Michalík – Haluška, Kalousek, Braun – Feherpataky, Kubáň, Pukluš.

 

Foto: Peter Ilenčík