HC 21 Prešov | Official web

Prešov víťazí aj po druhýkrát, Nové Zámky padli po predĺžení

Hokejisti HC 21 Prešov zvíťazili aj vo svojom druhom zápase novej sezóny Tipos extraligy, keď uspeli na ľade HC Mikron Nové Zámky 3:2 po predĺžení. O osude zápasu rozhodol tretí útok okolo Craiga Martina, Abbotta Girduckisa a Jakuba Žilku, a taktiež vynikajúci Nikita Bespalov, ktorý nielenže vychytal nejednu šancu súpera, ale tiež stál pri zrode víťaznej akcie Gordona Ballhorna v predĺžení.

 

Zápas začali naši hráči aktívne a vypracovali si šance. Prvý gól však padol do našej siete, keď sa v 14. minúte presadil Austin Farley. Novozámčania si však vedenie neudržali ani dve minúty, keď Robby Jackson zaváhal, našiel iba hokejku Girduckisa, ktorý našiel Craiga Martina a ten pohotovo vyrovnal.

 

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej z oboch strán s množstvom šancí. Bohužiaľ, gól padol iba do našej siete, keď zmätky pred našou bránou využil Mike Lee, ktorý poslal Zámky opäť do vedenia.

 

Ako sme však už ukázali v zápase s Mikulášom, horšie rozohrané zápasy nezvykneme zabaliť. Aj toto vedenie súpera sme tak dokázali zlikvidovať a opäť sa o to postaral tretí útok okolo Martina, Girduckisa a Žilku. Posledný menovaný bol na správnom mieste – pred bránou súpera – a vyrovnal.

 

Viac gólov už v riadnom hracom čase nepadlo, na čom mal zásluhu najmä náš maskovaný hrdina Nikita Bespalov. Prešovu sa ešte v úplnom závere podarilo prekonať Kantora, ale po konzultácii s videorozhodcom gól nebol uznaný, keďže Gerlach dostal puk do brány až po záverečnom klaksóne.

 

Rozhodnúť sa tak muselo až v predĺžení, v ktorom opäť úradoval Bespalov. Ten v 62. minúte zlikvidoval prečíslenie Farleyho s Jacksonom, následne rozohral na Gordona Ballhorna, ktorý strelou prekonal Kantora a rozhodol.

 

Prešov tak zdolal Nové Zámky 3:2 po predĺžení.

 

„Sme spokojní, že si domov do Prešova vezieme dva body, ale ako tréner som videl medzery v defenzíve. V obrane sme skrátka neboli stopercentní a podržal nás brankár Bespalov. Urobili sme veľa individuálnych chýb. Pokiaľ sa však budeme presadzovať v útoku, tak budeme zbierať body, ale ak budeme mať problém sa presadiť, tak budeme mať problém aj so získavaním bodov ako doma, tak vonku. Skrátka, potrebujeme zlepšiť obranu i útok,“ povedal nám po zápase tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

„Ešte tomu niečo chýba, ale možno to je len čas. Stále je to nové mužstvo, keďže sa vymenilo 60 percent hráčov a chlapci sa potrebujú zohrať. Ako som však povedal, za tento víkend sme veľmi vďační, s piatimi bodmi z dvoch zápasov som nadmieru spokojný,“ dodal tréner nášho mužstva.

 

Najbližší zápas nás čaká v piatok, 23. septembra, proti Popradu.

 

HC Mikron Nové Zámky – HC 21 Prešov 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Farley (Lee, Jackson), 37. Lee (Jackson) – 16. Martin (Girduckis), 46. Žilka (Girduckis), 62. Ballhorn (Bespalov).

 

HC Mikron Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Kozák, Knižka, Lee, Ligas, Roman, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Dickman, Klempa – Šišovský, J. Mikúš, T. Mikúš – Hajnik, Ondrušek, Babeliak.

 

HC 21 Prešov: Bespalov (Rabčan) – Turan, D. Jendroľ, Ballhorn, Lalík, Giles, Rajnoha, Thomka, Nátny – Krajč, Šimun, Nauš – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Neuls.

 

Foto: Peter Ilenčík