HC 21 Prešov | Official web

Prešov v druhom pohárovom vystúpení podľahol Martinu

Hokejistom HC 21 Prešov sa v Slovenskom pohári zatiaľ nedarí. Po remíze na ľade Humenného zakopli naši hráči na ľade Martina a súperovi podľahli tesne 1:2. Po dvoch zápasoch tak máme v tabuľke B-skupiny na konte jeden bod.

 

Prvá tretina zápasu priniesla bezgólový priebeh a šance na oboch stranách. Gólové suchoty prelomil až v druhej tretine domáci Paulíny, ktorý otvoril skóre. Treba povedať, že aj v tejto fáze hry sme doplácali na početné vylúčenia na našej strane, kvôli ktorým sme sa v ofenzíve nedokázali dostať do tempa. Šance si však naši hráči dokázali vytvoriť, no gólové mlčanie, ktoré začali už vo štvrtok proti Popradu, neprelomili.

 

Prešovčania vstúpili do tretej tretiny odhodlaní zvrátiť nepriaznivý stav a v úvode záverečnej dvadsaťminútovky si vypracovali niekoľko príležitostí. V 46. minúte nás však zrazil ďalším presilovkovým gólom Juščák, ktorý zvýšil na 0:2.

 

Vytúžený gól prišiel v 48. minúte, keď Samo Krajč využil zaváhanie v domácej obrane, poslal puk Michaelovi Higginsovi a ten strelil kontaktný gól. Už jedenásť sekúnd po tomto góle však Krajč putoval predčasne pod sprchy, keď narazil na mantinel Michala Dvořáka a domáci mali k dispozícii päťminútovú presilovku.

 

Tú síce nevyužili, ale ani našim hráčom sa v závere nepodarilo vyrovnať. Prešov tak podľahol Martinu 1:2.

 

„Žiaľ, musím konštatovať, že z našej strany to bol ďalší nevydarený zápas. Prehrali sme si ho vlastnou nedisciplinovanosťou a desiatimi vylúčenými hráčmi. Súper nám dal dva góly pri presilových hrách. Okrem nedisciplinovanosti a desiatich vylúčení sa žiadna formácia nedokázala presadiť v ofenzíve. To rozhodlo o našom výsledku v Martine,“ povedal nám po zápase tréner tímu Ernest Bokroš.

 

Nasledujúci zápas nás čaká v utorok, 13. septembra, na ľade Brezna.

 

HK Martin – HC 21 Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Paulíny (Murček), 46. Juščák (Poliaček, Toma) – 49. Higgins (Krajč).

 

HK Martin: Glosár (Rychlík) – Charvát, Dvořák – Lavička, Bobček – Petran, Krempaský – Nemec, Belica – Fafrák, Murček, Tiainen – Toma, Sleziak, Nauš T. – Paulíny, Tyczyński, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina.

 

HC 21 Prešov: Bespalov (Rabčan) – Rajnoha, Higgins – Jendroľ D., Giles – Ľalík, Turan – Nátny, Vojtech – Nauš A., Šimek, Neuls – Martin, Girduckis, Žilka – Sýkora, Šimun, Jendroľ K. – Melcher, Klíma, Krajč.

 

Foto: Peter Ilenčík