HC 21 Prešov | Official web

Prešov doma nestačil na Poprad

Hokejisti HC 21 Prešov podľahli vo svojom ďalšom vystúpení novej sezóny Tipos extraligy hráčom HK Poprad 2:3. Bol to pre nás nesmierne nešťastný zápas s množstvom nevyužitých príležitostí, ktorý sme rozhodne mohli vyhrať. Pre tím je to veľmi poľutovaniahodná prehra, zvlášť kvôli kulise, ktorú nám prešovskí fanúšikovia vytvorili.

 

Prvá tretina zápasu priniesla nesmierne intenzívny priebeh a množstvo šancí na oboch stranách. Strelci sa však nevyznamenali, hoci šancí mali neúrekom. Vo vynikajúcej forme sa opäť predstavil náš brankár Nikita Bespalov, ktorý svojimi zákrokmi rozladil nejedného popradského hráča. Šance však mal aj náš tím a dokonca dvakrát sa jeden z našich hráčov ocitol v samostatnom úniku, ale Gerlach ani Šimun Petersa neprekonali.

 

Strelci si to však vynahradili v druhej tretine. Skóre otvoril v 22. minúte presilovkovým gólom Sean Giles. Po ňom sa však už presadzovali len hostia. Popradčania reagovali troma gólmi v rozmedzí štyroch minút, keď sa postupne presadil dvakrát Záborský a raz Mlynarovič.

 

Nakrátko sme sa tešili aj my, ale kontaktný gól Ľalíka po konzultácii s videorozhodcom nebol uznaný.

 

Do tretej tretiny vstúpili naši hráči s veľkou vervou a odhodlaním zápas zvrátiť. Po veľkom nápore prišiel kontaktný gól v 49. minúte zásluhou rýchlej rozohrávky Bespalova, ktorý našiel Šimeka a na konci tejto akcie bol Max Gerlach. To však bolo, bohužiaľ, z našej strany všetko. Na výsledku nič nezmenila záverečná dvojminútová presilovka 5 na 3 ani hra bez brankára.

 

Prešov napokon podľahol Popradu 2:3.

 

„Je to ťažká prehra, ale takú situáciu, akú sme mali na konci, skrátka musíme využívať. V závere nám to akoby spadlo z neba, mali sme dvojminútovú presilovku 5 na 3, ktorá musí byť zahratá inak a lepšie. Pozrieme si video nielen z tej presilovky, ale aj z tých dvoch gólov, ktoré sme dostali. Boli to individuálne chyby, po ktorých sa presadil ich najlepší strelec, ktorý nedával góly v našej lige, ale vo fínskej lige. Bohužiaľ, na to sa nevyhovárame, máme po treťom zápase a musíme ísť dopredu. Dnešok je za nami, zhodnotíme celý zápas a vrátime sa do práce,“ povedal po skončení duelu asistent hlavného trénera Dušan Brincko.

 

Nasledujúci zápas nás čaká v nedeľu na ľade Košíc.

 

HC 21 Prešov – HK Poprad 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Góly: 22. Giles (Žilka, Martin), 49. Gerlach (Šimek, Bespalov) – 23. Záborský (Svitana), 27. Záborský (Brincko), 27. Mlynarovič (Vainio).

 

HC 21 Prešov: Bespalov – D. Jendroľ (A), Higgins, Giles, Turan, Ľalík, Rajnoha, Nátny – A. Nauš, Šimun, Krajč – J. Sýkora (A), Gerlach, Šimek (C) – Martin, Girduckis, Žilka – Neuls, T. Klíma, K. Jendroľ – Vojtech.

 

HK Poprad: Peters – Drgoň (A), Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, M. Mešár – Záborský (A), Matej Paločko, Svitana (C) – Valigura, Bubela, Yogan – Dlugoš, Paukovček, Kukuča – Sokoli, Mlynarovič, S. Petráš.

 

Foto: Peter Ilenčík