HC 21 Prešov | Official web

Rabčan: Som víťazný typ, verím, že to dotiahneme ďaleko

Eugen Rabčan je novou posilou prešovského bránkoviska. V novej sezóne doplní v našom brankárskom tandeme Nikitu Bespalova. Levočský rodák patrí k zástupu mladíkov, ktorým dá HC 21 Prešov v novej sezóne šancu v extralige. Tento 21-ročný robustný mladík sa predstavil v dvoch prípravných zápasoch a počínal si viac ako dobre. Proti silnej Spišskej Novej Vsi vychytal dvakrát víťazstvo.

 

Nášho perspektívneho mladíka sme si po stredajšom tréningu odchytili a ochotne nám odpovedal na pár otázok v čase prebiehajúcej prípravy.

 

Je po dvoch rokoch „pendľovania“ medzi extraligou a Slovenskou hokejovou ligou čas naplno sa presadiť v najvyššej súťaži?

 

Myslím si, že v tomto roku hlavne o to aj ide. Prvoligových zápasov už hádam bolo dosť, myslím, že okolo sedemdesiat, čo je podľa mňa dostatočná skúsenosť a príprava. Ako hovoríš, je pre mňa čas naplno sa presadiť v extralige, verím, že tento ročník bude presne o tom. Dúfam, že budem pre toto mužstvo užitočný.

 

Vlani si mal naozaj vynikajúci rok. Bola po takej skvelej sezóne nejaká šanca, že nepríde seriózna ponuka z extraligy alebo si v priebehu leta riešil len extraligu?

 

Riešil som len extraligové ponuky. Mal som tiež ponuku z Humenného, ale ako som povedal, treba sa posunúť a myslím si, že toto je skvelá príležitosť sa ukázať.

 

Niečo si už v extralige odchytal, takisto si v príprave odchytal nejaké zápasy proti extraligovému súperovi. Čo do rýchlosti a kvality, aké sú najväčšie rozdiely medzi najvyššou a druhou najvyššou súťažou?

 

Z pozície brankára to pociťujem tak, že keď sa extraligoví hráči dostanú do gólovej šance, tak ju vedia lepšie využiť. Povedal by som, že v prvej lige sa hráči ešte nevedia zachovať správne v rozhodujúcich šanciach a premeniť ich na gól. Možno aj to sa odrazilo do mojich čísel, ale verím, že sa mi podarí zopakovať čísla z minulej sezóny a dokážeme to dotiahnuť ďaleko.

 

Prvé prípravné zápasy sú za nami a pre tím dopadli úspešne. Nemalou mierou si sa na tom podieľal aj ty. Je to predzvesť toho, čo od teba uvidíme v tejto sezóne?

 

Tak dúfam, že áno. Som víťazný typ, chcem vyhrať každý jeden zápas a s týmito chlapcami je mi v kabíne super. Verím, že budeme takto pokračovať.

 

Dostal si už na úvod nejakú spätnú väzbu od trénerov? A bolo ti povedané, čo od teba v tejto sezóne očakávajú?

 

Zatiaľ sme sa bavili len o odohratých prípravných zápasoch, tréningovom procese a aké to bolo. Pokiaľ ide o sezónu, tak tá je dlhá, čiže toto sa ešte len uvidí.

 

Tvojím parťákom bude v tejto sezóne Nikita Bespalov, čo je naozaj veľká hviezda. Ako sa ti zatiaľ pozdáva spolupráca s ním a ako na teba pôsobí?

 

Naozaj super. Je to výborný chalan, ktorý sa na nič nehrá, pritom strávil trinásť rokov v KHL. Je fakt skromný a skvelý, taktiež na sebe tvrdo pracuje. Vychádzame spolu veľmi dobre.

 

Foto: Peter Ilenčík