HC 21 Prešov | Official web

Prešovčania zdolali Spišiakov aj po druhýkrát, výhru režírovalo zámorské komando

Hokejisti HC 21 Prešov pokračujú v úspešnom ťažení v príprave na novú extraligovú sezónu. Po jednej výhre a jednej prehre po samostatných nájazdoch si dokázali opäť poradiť s hokejistami HK GROTTO Spišská Nová Ves pomerom 4:2. Hral sa vskutku vynikajúci hokej, ktorý sa určite vymykal z rámca „tradičného“ prípravného zápasu. Diváci v Prešove videli v akcii naše zámorské komando, ktoré režírovalo peknú výhru proti východoslovenskému rivalovi. S dvoma bodmi na konte opúšťali zápas Abbott Girduckis, Craig Martin a Sean Giles.

 

Pohľad na prvú tretinu nijak nenasvedčoval tomu, že sa jedná „len“ o prípravný zápas. Už v prvej dvadsaťminútovke videli diváci prakticky všetko, čo k hokeju patrí, góly, tvrdé zákroky a dokonca aj pästnú výmenu. Prešovčania začali zápas aktívnejšie a mali aj viac šancí, ako prvý sa však presadil náš súper, keď otvoril skóre Verbeek.

 

Domácim sa podarilo vyrovnať o necelé dve minúty neskôr pri vlastnom oslabení, keď Craig Martin dobre zapracoval, rozhodil rozohrávku hostí v obrannom pásme a po priťuknutí Seana Gilesa išiel sám na bránu. Samostatný únik zakončil Craig efektnou strelou pod hornú žŕdku.

 

Hostia sa potom dopustili nedisciplinovaností, keď najprv išiel na trestnú lavicu Vandas a po ňom aj Bdžoch. „Koňare“ tak dostali šancu zahrať si 22-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov a nepohrdli ňou. Opäť v tom mal prsty Craig Martin, ktorý našiel hokejku Abbotta Girduckisa a tomu stačilo puk nasmerovať do odkrytej brány.

 

Záver prvej tretiny ozdobila pästná výmena, keď sa Michael Higgins pustil do Nerijusa Ališauskasa a treba povedať, že domáci zadák mal navrch. Pre oboch protagonistov sa však zápas skončil.

 

Po intenzívnej prvej tretine viedol Prešov 2:1.

 

V druhej tretine sa pokračovalo v tvrdej hre i plnom nasadení. Rozhodcovia udelili množstvo menších trestov, ale aj jeden do konca zápasu. Za vrazenie na mantinel a nešportové správanie šiel predčasne pod sprchy Anthony Nellis. Nebola to však táto početná výhoda, pri ktorej sme šli do dvojgólového vedenia. Tá sa uskutočnila krátko predtým a postaral sa o to druhým gólom v zápase Girduckis. Viac gólov už v druhej časti hry nepadlo, a tak sme po druhej tretine viedli 3:1.

 

Do tretej tretiny vstúpil lepšie náš súper, pričom mu pomohli aj vylúčenia na našej strane. V 49. minúte využil jednu takú početnú výhodu Giľák a bolo znížené. V záverečnej desaťminútovke sa hra predsa len trochu vyrovnala a posledné slovo malo naše zámorské komando. V 59. minúte si puk efektne vymenili Giles s Gerlachom a prvý menovaný spečatil osud stretnutia.

 

V záverečnej hre bez brankára gól nepadol. Prešov tak zdolal Spišskú Novú Ves 4:2 a pripísal si druhú výhru v príprave.

 

„Zápas bol dobrý. Malo to vyššie tempo ako v prvom prípravnom zápase v Spišskej Novej Vsi. Bolo cítiť, že súper nastúpil s obmeneným kádrom a aj my sme postavili iných hráčov. Zápas mal skvelý náboj, vyzeralo to, akoby to bol ligový a nie prípravný duel. Boli tam aj šarvátky a emócie. Myslím, že diváci si prišli na svoje a verím, že to pre nich bola dobrá pozvánka aj na ďalšie stretnutia,“ povedal nám po zápase asistent trénera Dušan Brincko.

 

„Príprava prebieha veľmi dobre. Trénujeme stále tvrdšie a myslím si, že morálka v tíme je na veľmi dobrej úrovni. Chlapci toho možno majú dosť, ale dnes ukázali, že tvrdý tréning sa vyplatí,“ dodal.

 

Ďalší prípravný zápas nás čaká vo štvrtok, 25. augusta, opäť doma proti poľskému Sanoku.

 

HC 21 Prešov – HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Martin (Giles), 19. Girduckis (Martin), 31. Girduckis (Žilka), 59. Giles (Gerlach) – 12. Verbeek (Grec, Vandas), Giľák (Verbeek, Ordzovenský).

 

HC 21 Prešov: Rabčan – D. Jendroľ (A), Ballhorn, Pulščák, Higgins, Giles, Turan, Zuščák – Martin, Girduckis, Žilka – J. Sýkora (C), Neuls, Gerlach – A. Nauš (A), Bortňák, Krajč – Thomka, Šimun, K. Jendroľ – Melcher.

 

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Surák – Ordzovenský (A), Romaňák, Bdžoch, Ališauskas, Malina, Grec, N. Zekucia – Vandas (A), Verbeek, Rapáč (C) – Ščurko, Nellis, Štrauch – Tkáč, Kerbashian, Giľák – I. Novák, Vartovník, Tomala.

 

Foto: Peter Ilenčík