HC 21 Prešov | Official web

Prešov v príprave opäť víťazne, poľskému Sanoku sme strelili päť gólov

Hokejisti HC 21 Prešov pokračujú vo víťaznom ťažení. V príprave na novú sezónu odohrali duel s tradičným súperom, poľským mužstvom STS Sanok, a odchádzali z neho víťazne. Zásluhou kolektívneho výkonu a už tradične spoľahlivého Nikitu Bespalova si odnášame víťazstvo 5:1.

 

Zápas začali lepšie naši hráči, ktorí si od úvodu vypracovali viacero šancí. V 5. minúte hrali hostia prvú presilovku, ktorú nevyužili a krátko po návrate Seana Gilesa na ľad sme udreli. Edo Šimun našiel nekrytého Craiga Martina a ten si zoči-voči Salamovi počínal rutinérsky, keď si ho položil na ľad a potom zasunul puk do odkrytej brány.

 

Následne sa dostali do hry aj hostia. Veľkú šancu mal Bilas, ktorý sa ocitol vo veľkej šanci zoči-voči Bespalovovi, náš brankár však vytiahol parádny „semafor“ a zabránil vyrovnaniu. Ako sa v hokeji hovorí nedáš-dostaneš. V 13. minúte sme hrali presilovku, Martin a Girduckis si vymieňali krížne prihrávky, Martin sa napokon rozhodol zakončovať a jeho nevydarenú strelu usmernil do brány Pulščák.

 

Hosťom sa však podarilo ešte pred prestávkou znížiť, keď v 19. minúte strelil kontaktný gól Ahoniemi.

 

Tento stav však vydržal len do úvodu druhej tretiny. Už v 24. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Edo Šimun. Tento moment predznamenal pohľad na druhú tretinu, v ktorej mal Prešov jasnú prevahu. Jeho rozlet často pribrzďovali vylúčenia a treba povedať, že sme doplácali na hľadanie príliš efektnej cesty ku gólu.

 

V 33. minúte zvyšoval na 4:1 Neuls a korunoval tak intenzívny tlak domácich. „Koňare“ mohli po druhej tretine pokojne viesť väčším rozdielom, častokrát však miesto strely z dobrej pozície volili prihrávku navyše.

 

Ani v tretej časti sa obraz hry príliš nezmenil. Prešov mal naďalej prevahu a strelil aj piaty gól, keď Nikita Bespalov efektne vysunul Janka Sýkoru a ten sa rútil sám na Salamu. Náš kapitán nezaváhal a spečatil na konečných 5:1.

 

„Boli tam dobré momenty, boli tam horšie momenty. Myslím si, že tento týždeň sme opäť dosť ťažko trénovali a prejavuje sa to aj na hráčoch, ktorí toho majú celkom dosť. Je to už tretí týždeň prípravy, ale musím povedať, že chlapci to zvládajú veľmi dobre; sú mladí a musíme na nich pracovať, pretože liga bude veľmi náročná. Už sa nám blíži víkend, takže si budú môcť oddýchnuť,“ povedal nám po zápase asistent trénera mužstva Dušan Brincko.

 

„Čo sa týka dnešného zápasu, tak proti nám stálo poľské mužstvo, ale je tam viacero cudzincov, takže je to trochu skreslené. Možno si poviete, že sú to Poliaci alebo niečo podobné, ale v tíme majú veľa Fínov a sú tam zastúpené aj ďalšie národnosti. Bolo preto dôležité súpera nepodceniť a k zápasu pristúpiť vážne a zodpovedne. Sme radi, že sa nám podarilo znova vyhrať a dúfam, že v tom budeme pokračovať. Teraz cez víkend si oddýchneme a v pondelok znova do práce,“ dodal asistent hlavného trénera.

 

Ďalší zápas nás čaká v utorok, 30. augusta, keď sa na ľade Humenného predstavíme v rámci Slovenského pohára.

 

HC 21 Prešov – STS Sanok 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Martin (Šimun), 13. Pulščák (Martin, Girduckis), 24. Šimun (Giles), 33. Neuls (Pulščák), 51. Sýkora (Bespalov) – 19. Ahoniemi (Filipek, Lahtinen).

 

HC 21 Prešov: Bespalov – D. Jendroľ, Pulščák, Rajnoha, Higgins, Giles, Turan, A. Nauš, Zuščák – Martin, Girduckis, Žilka – J. Sýkora, Neuls, Gerlach – Krajč, Thomka, Vojtech – Melcher, Šimun, K. Jendroľ.

 

STS Sanok: Salama – Bilas, Lysenko, Karlsson, Valtola, Florčak, Höglund, Wróbel – Filipek, Lahtinen, Ahoniemi – Radwanski, Tamminen, Pavlenko – Mocarski, Mäkelä, Harila – Duleba, Ginda, Miccoli.

 

Foto: Peter Ilenčík