HC 21 Prešov | Official web

Prešov na úvod Slovenského pohára remizoval s Humenným

Hokejisti HC 21 Prešov remizovali v prvom kole JOJ Slovenského pohára na ľade HC 19 Humenné 1:1. Zápas nerozhodlo predĺženie, a tak sa napokon skončil remízou.

 

Od úvodu stretnutia si dokázali šance vytvoriť oba tímy, pričom už v úvodných minútach obaja brankári naznačili, že práve im bude patriť tento zápas. To sa aj potvrdilo. Prvý gól strelili v 19. minúte Abbott Girduckis po peknej spolupráci s Craigom Martinom a Seanom Gilesom.

 

V druhej tretine sa blysli obaja gólmani, zvlášť teda ten náš. Nikita Bespalov v druhej časti hry vychytal nejednu čistú šancu domácich. Osamotení sa pred ním ocitli dvakrát Vaško a raz Lačný, no náš brankár udržal čisté konto. V 35. minúte sa Prešovu opäť podarilo prekonať Krasanovského, ale gól Girduckisa neplatil kvôli prikopnutiu puku na vhadzovaní.

 

Záverečnú dvadsaťminútovku otvorili lepšie naši hráči. Najprv mal v dohrávanej presilovke veľkú šancu Girduckis, ktorý sa ocitol nekrytý v pravom kruhu, potom v 46. minúte prešiel domácou obranou ako nôž maslom Gerlach, ale jeho zakončenie smerovalo len do betónov brankára Krasanovského. Boli to však domáci, ktorým sa v 54. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Ragana.

 

V predĺžení gól nepadol, nasledovali tak samostatné nájazdy. V nich sa presadili štyria exekútori, dvaja na každej strane. Z hostí uspeli Martin a Gerlach, z domácich Lačný a Lenďák. Zápas sa tak, netradične, skončil remízou 1:1 po predĺžení.

 

Možno vás to zaskočilo, ale takýto výsledok je celkom v súlade s pravidlami JOJ Slovenského pohára, pričom nájazdy boli len doplnkovou záležitosťou. Z pravidiel citujeme: „Ak sa počas predĺženia nerozhodne, ostáva v platnosti remízový výsledok, pričom obe družstvá si do tabuľky pripíšu jeden bod. Po skončení každého zápasu v základnej skupine nasledujú doplnkové samostatné nájazdy piatich (5) rôznych korčuliarov, pričom sa počíta celkový výsledok z doplnkových nájazdov, t.j. za každých okolností pôjdu z oboch družstiev piati (5) korčuliari, nájazdy môžu skončiť remízou a hráči sa nesmú sa opakovať. Výsledok doplnkových nájazdov sa nezapočítava do celkového výsledku zápasu v riadnej hracej dobe (60 min.), po prípade do výsledku predĺženia, ale slúži ako pomocný atribút pri vyhodnotení základnej skupiny.“

 

Náš tréner Ernest Bokroš bol po nevydarenom zápase veľmi kritický. „Naozaj musím byť kritický, na nás na všetkých. Bol to z našej strany v tomto zápase jeden zlý výkon a zlý hokej. Celkovo sme sa vo všetkom nedokázali poriadne presadiť. Neviem, či to bolo prístupom, podcenením súpera alebo niečím iným. Musím si to sám zanalyzovať, ale z našej strany to bol jeden veľmi zlý duel.“

 

Najbližší zápas nás čaká už vo štvrtok, keď si v ďalšom prípravnom dueli doma zmeriame sily s Liptovským Mikulášom.

 

HC 19 Humenné – HC 21 Prešov 1:1pp (0:1, 0:0, 1:1, 0:0)

Góly: 54. Ragan (Horvát) – 19. Girduckis (Martin).

 

HC 19 Humenné: Krasanovský – Marcinko, Lenďák, Glazkov, Fereta, Ťavoda, Novický, Jacko – Safaralejev, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Frič, Ploktnik, Ragan – Kiss, Farkaš, Lačný.

 

HC 21: Prešov: Bespalov (Rabčan) – Rajnoha, Higgins, Jendroľ, Ballhorn, Giles, Turan – Žilka, Krajč, Sýkora – Gerlach, Girduckis, Martin – Nauš, Thomka, Pulščák – Jendroľ, Šimun, Melcher.

 

Foto: Peter Ilenčík