HC 21 Prešov | Official web

Prešov na úvod prípravy zdolal Spišskú Novú Ves

Hokejisti HC 21 Prešov vstúpil do prípravy na novú sezónu víťazne. Na ľade Spišskej Novej Vsi síce dvakrát prehrávali, ale napokon sa z výhry tešia „Koňare“. Dvomi bodmi sa predviedli Edo Šimun a Gordon Ballhorn. Veľmi dobre zachytal aj brankár Rabčan.

Do zápasu vstúpil lepšie súper, keď sa v 16. minúte ujal vedenia zásluhou presilovkového gólu Anthonyho Nellisa. Ešte pred prvou sirénou sa však Prešovčanom podarilo vyrovnať, keď sa po prihrávke Šimuna dokázal presadiť Ján Sýkora.

V polovici zápasu išli Spišiaci znovu do vedenia zásluhou Žiaka a jednogólový náskok si do konca druhej tretiny dokázali podržať.

O výsledku sa rozhodlo v záverečnej dvadsaťminútovke, keď sa najprv v 44. minúte po prihrávke Ballhorna dokázal presadiť Šimun. Naša kanadská posila Gordon Ballhorn mal prsty aj vo víťaznom góle, keď desať minút po zásahu Šimuna prihrával Petrovi Melcherovi na víťazný gól.

Prešov tak v prvom prípravnom zápase pred novou sezónou zdolal Spišskú Novú Ves 3:2.

„Každá výhra sa cení a my si ceníme aj túto výhru z prípravného stretnutia. Samozrejme, že to vôbec nepreceňujeme, pretože vieme, že všetky mužstvá sú v prípravách. Nikto nenastúpil v plnej sile a tieto zápasy nám viac-menej slúžia na vyskúšanie nových hráčov,“ povedal po zápase tréner Ernest Bokroš.

Ďalší prípravný zápas nás čaká 11. augusta na ľade Popradu.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC 21 Prešov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 16. Nellis (Tkáč, Ališauskas), 29. Žiak (Hamráček, Salituro) – 20. Sýkora (Šimun), 44. Šimun (Ballhorn), 54. Melcher (Ballhorn, D. Jendroľ).

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Surák – Žiak, Malina, Ališauskas, Česánek, Grec, Romaňák – Hamráček, Salituro, Tkáč – Štrauch, Nellis, Ščurko – G. Olejník, Grega, I. Novák – Šuty.

HC 21 Prešov: Rabčan – D. Jendroľ, Ballhorn, Giles, Rajnoha, Turan – Sýkora, K. Jendroľ, Krajč – Melcher, A. Nauš, Šimun – Thomka, Džugan.

 

Foto: Peter Ilenčík