HC 21 Prešov | Official web

Nátny o prvom bode na MSJ: Zastavil som lotyšský útok a posunul puk Sykymu

Juniorské majstrovstvá sveta sú v plnom prúde. Tentokrát sa hrajú v netradičnom augustovom termíne a miesto v národnom tíme si vybudovali aj dvaja prešovskí mladíci – Dávid Nátny a Denis Bakala. Práve s prvým menovaným sme prehodili pár slov, keď si v nabitom programe našiel trochu času na krátky rozhovor.

 

Dávid je jednou z našich predsezónnych posíl a svoj potenciál poodhalil aj na šampionáte. Stále len osemnásťročný obranca stál na začiatku krásnej akcie, ktorá viedla k vyrovnávajúcemu gólu v dôležitom zápase s Lotyšskom, ktorý nakoniec naši dotiahli do víťazného konca.

 

Držať palce chlapcom môžete aj dnes (teda v nedeľu) večer, keď nás čaká posledný zápas základnej skupiny proti Fínsku.

 

V prvom rade gratulujeme k prvému bodu na MSJ aj k dôležitému víťazstvu nad Lotyšskom. Podieľal si sa na parádnej akcii Adama Sýkoru a Jakuba Demeka pri vyrovnávajúcom góle. Ako si tú situáciu videl zo svojho pohľadu?

 

Ďakujeme. Bol to nesmierne náročný zápas a sme radi, že sme ho napokon dotiahli do víťazného konca a získali dva body.

 

Pri tom góle sa mi podarilo v strednom pásme zastaviť lotyšský útok a následne som posunul puk Sykymu (Adamovi Sýkorovi). Ten parádne zakombinoval s Demom (Jakubom Demekom) a chlapci to zakončili gólovo.

 

Máme za sebou tri veľmi ťažké zápasy, ale po prvom víťazstve musel tímu spadnúť zo srdca veľký kameň. Bolo cítiť zmenu nálady v kabíne po zápase s Kanadou a potom po zápase s Lotyšskom?

 

Tak určite, po tej nepríjemnej facke, ktorú nám uštedrila Kanada, to rozhodne nebolo jednoduché a nálada nebola vôbec dobrá. Sme však veľmi radi, že sme sa z toho dokázali otriasť a zvíťaziť hneď na druhý deň nad nepríjemným Lotyšskom.

 

Na turnaji nám chýbajú naše najväčšie esá, avšak aj bez nich ukázal tento tím niekoľko dobrých momentov. Potenciál v ňom teda určite je. Je to znamenie toho, že sa slovenský hokej posúva správnym smerom?

 

Myslím si, že slovenský hokej sa začína znova pomaličky prebúdzať a vracať na pozície, na ktoré kedysi patril, ale stále je pred nami ešte veľa práce. Áno, je veľká škoda, že nám chýbajú tí najlepší hráči, ale šancu sme dostali my, teda tí chalani, ktorí by tu pri ich účasti s veľkou pravdepodobnosťou neboli a môžeme tak ukázať, čo v nás je.

 

Šampionát sa odohráva za trochu zvláštnych okolností. V čase, keď by ste sa normálne pripravovali na štart nového ročníka, smerujú mladí hráči na vrchol sezóny. Spôsobilo ti to osobne nejaké ťažkosti?

 

Tak ten termín nie je ideálny, ale s tým my nič nenarobíme. Mne to práveže také ťažkosti nespôsobilo. Keď som sa dozvedel, že šampionát sa dohrá v náhradnom termíne, tak som sa snažil pripraviť tak, aby som bol stopercentne pripravený v prípade, že sa mi podarí dostať do záverečnej nominácie. Tento rok som tak do letnej prípravy zahrnul omnoho viac času na ľade ako obvykle.

 

Leto sa ti tak o dosť skrátilo. Stihol si aj nejakú dovolenku? A ako prebiehala tvoja príprava?

 

Leto sa mi síce skrátilo, ale dá sa povedať, že som stihol všetko, čo som chcel. Bol som s kamarátmi na dovolenke v Grécku, kde sme trošku oddýchli a odreagovali. Potom prišiel čas začať s prípravou na novú sezónu v Martine s Jarom Markovičom.

 

Opíš nám, prosím, tvoj prestup do Prešova. Prečo si si vybral práve náš klub?

 

Ja som minulú sezónu pôsobil v Martine, ale nemal som podpísanú zmluvu na nový ročník. Keď prišiel záujem z Prešova, tak som dlho neváhal. V mojom veku sa extraligová ponuka neodmieta. Zavážilo aj to, že mi Ajo Nauš a jeho brat Tomáš povedali, nech idem do toho. Spojili sme sa s pánom Ľuptákom, dohodli potrebné veci a som tu (smiech).

 

Stihol si v priebehu leta sledovať situáciu v Prešove a presuny jednotlivých hráčov? Tím ešte viac omladol, vekový priemer nie je ani 24 rokov. V Kanade je s tebou aj Denis Bakala, ktorý vlani v Prešove odohral celý rok so seniormi. Bavili ste sa spolu o novej sezóne v metropole Šariša?

 

Určite som to sledoval a všímam si aj to, že v tejto sezóne budeme mať veľmi mladý tím, ale pri dobre nastavenej taktike a plnení pokynov, ktoré od nás tréneri budú vyžadovať, môžeme podľa mňa s týmto tímom dosiahnuť dobrý výsledok.

 

S Denisom sme prehodili pár slov a už sa neviem dočkať novej sezóny a nových výziev. Dúfam, že si svojimi výkonmi zaistím miesto v zostave v priebehu celej sezóny.