HC 21 Prešov | Official web

Hráči Prešova prvýkrát trénovali na ľade

Hokejisti HC 21 Prešov úspešne napredujú vo svojej príprave na nový ročník Tipos extraligy. V stredu absolvovali aj prvý spoločný tréning na ľade nášho zimného štadióna. Trénerom sa hlásilo aj šesť z ôsmich legionárov. Je to ďalší krok vpred v príprave, ktorú budúci týždeň obohatia aj prvé prípravné zápasy.

 

Vedenie klubu kompletizuje káder na novú sezónu. Ten sa po prvých dňoch prípravy na suchu presunul aj na ľad. Pre problémy s rolbou si hráči obuli korčule o dva dní neskôr, než bolo pôvodne plánované, ale to spôsob prípravy nijak zásadne neohrozuje.

 

„Nebol to pre nás žiadny problém. V priebehu týchto dvoch dní som mohol vidieť chlapcov v posilňovni alebo pri behu, podľa čoho sa dalo posúdiť, ktorý z nich mal dobrého kondičného trénera. Mne to teda, naopak, pomohlo,“ povedal tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

„Podľa mňa je na prípravu dosť času, chlapci toho do štartu ligy absolvujú dosť. Ako každý tím, aj my v auguste predovšetkým naháňame kondíciu,“ dodal.

 

Vlani prebiehala príprava na novú sezónu vo veľkom zhone, keďže na zimnom štadióne pokračovala rekonštrukcia a zázemie nebolo celkom pripravené. V tomto roku však niečo také nehrozilo. „Ako tréner sa teším z toho, že sa môžem venovať už len športovej príprave, kým v minulom roku sme budovali naozaj všetko, od posilňovne cez kabíny až po trénerské kancelárie. Vidím to teda ako veľký prínos pre nás, ako trénerov, tak hráčov,“ povedal pán Bokroš.

 

V tíme došlo v medzisezónnom období k viacerým zmenám. Z legionárov zostal súčasťou tímu prakticky len brankár a domáci miláčik Nikita Bespalov. Okrem neho môžu tréneri v novej sezóne rátať aj s obrancami Gordonom Ballhornom, Seanom Gilesom a Michaelom Higginsom, a taktiež s útočníkmi Maxom Gerlachom, Abbottom Girduckisom, Craigom Martinom a Donovanom Neulsom. Z tejto osmičky hráčov boli dnes s tímom na ľade všetci s výnimkou Neulsa a Higginsa.

 

„Minulý rok sme tím skladali na poslednú chvíľu. Z mojej skúsenosti musím povedať, že nebolo dobre zložené, aj keď to záverečné umiestnenie nebolo zlé. Skôr sme sa teda vrátili na tú – ako to aj niekto písal – detviansku cestu, zobrali sme Kanaďanov a Američanov, plus z legionárov máme aj Bespalova,“ povedal tréner mužstva.

 

V tíme však pokračujú viaceré slovenské opory ako Aurel Nauš, Edo Šimun alebo Ján Sýkora. Práve od nich má tréner nemalé očakávania. Ani oni dnes na ľade nechýbali a hodlajú viesť tím do novej sezóny.

 

„Uvidíme, ako to bude vyzerať na ľade. Nejakých 60 percent mužstva sú nové mená, takže sa uvidí na ľade, ako si sadneme, ako sa poskladajú jednotlivé päťky a ako zapadnú aj zahraničné posily,“ povedal jeden z lídrov tímu na ľade i mimo neho Ján Sýkora.

 

Aj tréner Bokroš v rozhovore pripomenul, že práve od Janka očakáva zásadný prínos pre tím. Detviansky rodák však nič iné ani neočakával. „Kedy sa odo mňa niečo neočakávalo? Nebola sezóna, kedy to tak nebolo. Akurát minulý ročník mi nejak extra nevyšiel, ale vždy sa odo mňa niečo očakávalo,“ povedal Janko Sýkora.

 

Pred mikrofóny pristúpila aj kométa minulej sezóny Aurel Nauš. Ten vlani zaujal nesmiernou bojovnosťou, najmä v obrannom pásme, keď sa zaradil medzi lídrov v blokovaní striel nielen nášho mužstva, ale celej ligy. Zároveň sa mu podarilo pokoriť 20-bodovú métu.

 

„Oproti minulému roku máme teraz mladší tím, ale o to budeme dravší, budeme viac korčuľovať a viac súpera naháňať,“ povedal Aurel. „Určite som pripravený potiahnuť tím. Je to moja tretia sezóna a treba sa ukázať v čo najlepšom svetle. Či už osobné alebo tímové ciele sú nastavené. Verím, že si pôjdeme za svojim.“

 

Aurel sa ujal aj úlohy prekladateľa, keďže v tejto sezóne máme v kabíne viac zámorských hokejistov. Jeho dobrý kamarát Michael Higgins sa síce k mužstvu ešte nepripojil, ale ostatným legionárom už stihol všetko poukazovať. „Dostal som úlohu prekladateľa, takže keď niečo potrebujú, pomôžem im to vybaviť, vyriešiť, preložiť a podobne. Nie je sa čoho báť, s angličtinou problém nemám,“ povedal Nauš.

 

Foto: Peter Ilenčík