HC 21 Prešov | Official web

Ballhorn: Chcem tvrdo pracovať a pomôcť Prešovu napredovať

Kanadský obranca Gordon Ballhorn prichádza do Prešova, aby tu začal novú kapitolu svojej kariéry. Tento 24-ročný rodák z Wetaskiwinu strávil celú svoju doterajšiu kariéru v severnej Amerike. Pred touto sezónou sa presunul na „starý kontinent“ a začína novú životnú kapitolu. Gordona sme si po piatkovom rannom tréningu zobrali k mikrofónu a prehodili s ním pár slov.

 

Po rokoch v juniorskej Western Hockey League a troch rokoch na univerzite smeruje Gordon medzi profesionálov. S profi hokejom síce nemá príliš veľa skúseností, no ako sám hovorí, chce to nahradiť tvrdou prácou. Ballhorn odohral prvé dva prípravné zápasy v prvej obrannej dvojici a zapísal tiež dva kanadské body.

 

Vitaj v Prešove, vitaj na Slovensku! Ako sa ti tu zatiaľ páči?

 

Naozaj sa mi tu páči. Mesto je krásne. Chlapci sú tiež super, privítali nás veľmi pekne a všetko nám poukazovali, takisto nám ukázali aj mesto. Zatiaľ je to teda pekný zážitok. Musím povedať, že je tu zaujímavá architektúra, taká tradičná európska s peknými historickými budovami, zvlášť centrum je parádne. Mesto obkolesujú pekné kopce, takže aj krajina je nádherná.

 

Už si na to sčasti aj odpovedal, ale mal si čas navštíviť nejaké miesta tu v okolí? Alebo máš nejaké, ktoré navštíviť chceš?

 

Určite. Počas dní voľna minulý víkend sme sa prešli po centre a po meste. Počul som však o horách tu v okolí, ktoré sú asi len hodinu cesty ďaleko. Určite bude skvelé vypraviť sa tam.

 

Porozprávaj nám o svojom prestupe do Prešova a prečo si si vybral práve náš klub.

 

Musím najprv poďakovať trénerom u nás, ktorí odviedli veľmi dobrú prácu a pripravili ma na prechod k profesionálom. Prešov som si vybral, pretože sa mi tu naskytá veľmi dobrá príležitosť a mesto je skvelé. Je tu začínajúci tím na ceste nahor v náročnej slovenskej súťaži. Je pre mňa jedinečnou príležitosťou sa k tomu pripojiť a pokračovať na ceste vpred.

 

Celú svoju doterajšiu kariéru si strávil v severnej Amerike. Teraz si po prvýkrát v Európe, čo je pre športovca vždy veľké rozhodnutie, nielen zo športového, ale aj osobného hľadiska. Prečo si sa rozhodol vydať do Európy a aké sú tvoje očakávania?

 

Je to tu trochu odlišné, myslím, že ako hokejový, tak životný štýl sú trochu iné. Keď som hral doma v Amerike, ako v juniorke, tak na univerzite, sme v autobuse bežne trávili deväť, desať a možno aj dvanásť hodín. Tu môžem spať každú noc vo vlastnej posteli alebo aj hodinu, dve cez deň. Rád by som tu zostal tak dlho, ako len budem môcť. Keď ma budú chcieť a bude o mňa záujem, rád by som zostal.

 

Ako by si opísal sám seba ako hokejistu?

 

Myslím, že som obojsmerný obranca, ktorý dokáže prispieť ofenzíve, pomôcť na presilovke, ale tiež rozdávať hity, blokovať strely a pomáhať v početnej nevýhode. Rád by som sa teda považoval a hovoril o sebe ako o obojsmernom obrancovi.

 

Vieme, že je ešte skoro, ale príprava začala, prvé dva prípravné zápasy sú za nami a zapísal si tiež prvé body. V príprave si zatiaľ nastupoval v prvej obrannej dvojici, takže čo od teba môžeme očakávať? Mohol by si byť lídrom defenzívy?

 

Verme, že áno. Myslím si, že ja a Dominik Jendroľ sme utvorili dobrú obrannú dvojicu, začíname si vytvárať dobrú chémiu a spoznávame sa na ľade. Zatiaľ to teda vyzerá dobre. Budem sa snažiť udržiavať vysokú pracovnú morálku, tvrdo pracovať a plniť pokyny trénerov.

 

Foto: Peter Ilenčík