HC 21 Prešov | Official web

Prešov hlási nové posily i predĺženie spolupráce s niektorými minuloročnými oporami

Letné prestupové obdobie je v plnom prúde a nezaostávame ani u nás v Prešove. Náš tím naberá pred novou sezónou svoje kontúry a s potešením oznamujeme nielen uzavretie spolupráce s novými hráčmi, ale aj predĺženie zmluvy s niektorými minuloročnými oporami.

 

V poslednom týždni sme na našich sociálnych sieťach začali fanúšikov oboznamovať so zložením kádra v nasledujúcej sezóne. Do dnešného dňa sme už oznámili úplné zloženie brankárskeho trojlístka, ale takisto aj príchod dvoch kanadských legionárov.

 

Na veľkú radosť prešovských fanúšikov nám zostal verný náš vlaňajší hrdina Nikita Bespalov. Najdôležitejšia pozícia v kádri je tak zabezpečená viac ako kvalitne. Nikita vlani patril k najväčším hviezdam nielen nášho tímu, ale celej Tipos extraligy. Nikita bude skvelým mentorom pre našu novú brankársku dvojku Eugena Rabčana. Slovenský juniorský reprezentant bol vlani oporou Humenného a vo veku 20 rokov oplýva veľkým potenciálom. Pre každý prípad bude pripravená aj vlaňajšia brankárska trojka Kristián Adamko.

 

Teraz k našim novým zámorským posilám. K dnešnému dňu sme zatiaľ oznámili dve. Jedná sa o obrancu Gordona Ballhorna a centra Donovana Neulsa. Obaja 24-roční hokejisti sa dobre poznajú, vlani spolu nastupovali v drese University of Saskatchewan v kanadskej univerzitnej lige a obaja dosiahli priemer viac ako bod na zápas. Ďalším novým hráčom, ktorý posilní naše ofenzívne rady je Róbert Džugan. Ten vlani nastupoval v drese Spišskej Novej Vsi a jedná sa o ďalšieho perspektívneho slovenského mladíka, ktorý podobne ako Eugen Rabčan reprezentoval Slovensko v juniorských kategóriách.

 

A na záver s potešením oznamujeme predĺženie spolupráce s našimi viacerými minuloročnými oporami. Podobne ako Bespalov zostávajú v Prešove aj obrancovia Erik Rajnoha, Frederik Fekiač, Lukáš Ľalík, Oliver Turan, Denis BakalaDominik Jendroľ.

 

Foto: Peter Ilenčík