HC 21 Prešov | Official web

Štvrťfinálová séria sa presúva do Prešova

Štvrťfinálová séria play-off Tipos extraligy sa po dvoch zápasoch v Bratislave presúva do Prešova. Domácich hokejistov čaká tretí zápas série, v ktorej zatiaľ prehrávajú so Slovanom Bratislava 0:2 na zápasy. Od 18:00 nastúpime na domácom ľade na možno najdôležitejší zápas sezóny.

 

Po prehrách 2:6 a 1:2 je na nás, aby sme si v domácom prostredí a s podporou našich fanúšikov vyslúžili pokračovanie našej sezóny. Prvý zápas série nám v Bratislave vôbec nevyšiel, ten druhý však ukázal, že aj tak silnému súperovi sa dokážeme postaviť a skomplikovať mu cestu do ďalších bojov. Na našom výkone z druhého zápase určite môžeme stavať a s podporou nášho šiesteho hráča sú naše šance taktiež omnoho vyššie.

 

Zostavu na dnešný zápas zverejníme dve hodiny pred úvodným buly na našich sociálnych sieťach.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase: Petrík (Adamko) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora – Lalík, V. Fekiač, Žilka.

 

Pred nesmiernou silou nášho súpera si nijak nezatvárame oči. Slovan Bratislava získal v základnej časti Tipos extraligy o 48 bodov viac než Prešov a tento rozdiel sa v prvých dvoch zápasoch aj prejavil. Na druhej strane, v play-off a pri dobrej organizácii hry sa nám hlavne v druhom zápase podarilo stenčiť tento rozdiel na minimum. Naša defenzíva sa dokázala skvelo vysporiadať s ofenzívnou silou Bratislavčanov. Pripomíname, že až päť útočníkov súpera malo v základnej časti priemer viac ako bod na zápas.

 

Zostava HC Slovan Bratislava v poslednom zápase: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Breton, Maier – Jääskeläinen, Rapuzzi, Zigo – Haščák, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek.

 

Úvodné buly je naplánované na 18:00 a zápas môžete sledovať naživo aj na obrazovkách RTVS Šport. Veríme však, že nás prídete povzbudiť priamo na štadión. Už sa nemusíme obávať obmedzení pri vstupe alebo maximálnej povolenej kapacity. Skrátka, tribúny môžeme naplniť do posledného miestečka, tak to poďme využiť.

 

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal. Stále máte možnosť zakúpiť si vstupenky na celý dvojzápas v cene 25 eur alebo individuálne na jedno stretnutie v cene 13 eur. Vstupenky, ktoré sa nepredajú v sieti Ticketportal, podobne tak zľavnené lístky pre ZŤP a deti od 6 do 12 rokov, budú k dispozícii v pokladni zimného štadióna dve hodiny pred úvodným buly.

 

Uskutočnia sa aj naše tradičné súťaže. Počas prvej prestávky si zastrieľame na bránu o ceny od nášho generálneho partnera, spoločnosti Grotto. Cez druhú prestávku budeme žrebovať víťazov tomboly, ktorá bude aj dnes veľmi bohatá na ceny. Hlavnou cenou zostáva dres vybraného hráča. Hráme tiež o mikinu HC Grotto Prešov, ktorú do súťaže venoval náš partner Vaše nehnuteľnosti. Vyhrať môžete takisto lístky na stredajší štvrtý zápas série a tiež poukazy na pizzu od Kvadrat Sushi&Pizza.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

Foto: Peter Ilenčík