HC 21 Prešov | Official web

Slovan bude mať v Prešove prvý postupový mečbal

Hokejistov HC Grotto Prešov čaká na domácom ľade štvrtý zápas štvrťfinálovej série play-off Tipos extraligy s HC Slovan Bratislava. Napriek tomu, že sme favorizovanému súperovi pripravili niekoľko horúcich chvíľ, prehrávame v sérii 0:3 na zápasy. Zvlášť nás mrzí ten posledný, kedy sme pred domácim publikom podali naozaj skvelý výkon, no nešťastne podľahli po predĺžení.

 

Z pohľadu na stav série to vyzerá na jednoznačnú záležitosť v prospech víťaza základnej časti. Nie je tomu však tak. Jednoznačne vyzeral iba prvý zápas, v druhom a hlavne treťom bol prešovský outsider viac ako obstojným súperom favoritovi, ktorému nedáva nič zadarmo.

 

V treťom zápase série, ktorý sa uskutočnil na prešovskom ľade, sme siahali po znížení stavu. Vyhrávali sme 1:0, súper potom stav otočil na 1:2, no zásluhou Ivana Glazkova dokázal Prešov vyrovnať. V predĺžení sa však tešili Bratislavčania, ktorí tak majú dnes v Prešove k dispozícii prvý postupový mečbal.

 

Zostavu na dnešný zápas zverejníme dve hodiny pred úvodným buly na našich sociálnych sieťach.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase: Petrík (Adamko) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora – Lalík, V. Fekiač, Žilka.

 

Slovanistom v štvrtom zápase určite nepôjde „o život“. Majú pohodlné vedenie v sérii, v ktorej však nie sú takým dominantným celkom, ako sa od nich očakávalo. Veľkú smršť sme očakávali od ich prvých dvoch útokov, tá sa však minimálne v druhom a treťom zápase nedostavila. Sme zvedaví, čo nám títo hviezdni útočníci ukážu dnes.

 

Zostava HC Slovan Bratislava v poslednom zápase: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Breton, Maier – Jääskeläinen, Rapuzzi, Zigo – Haščák, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek.

 

Úvodné buly je naplánované na 18:00 a zápas môžete sledovať naživo aj na obrazovkách televízie Sport 1. Veríme však, že nás prídete povzbudiť priamo na štadión. Už sa nemusíme obávať obmedzení pri vstupe alebo maximálnej povolenej kapacity. Skrátka, tribúny môžeme naplniť do posledného miestečka, tak to poďme využiť.

 

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal, cena je 13 eur. Vstupenky, ktoré sa nepredajú v sieti Ticketportal, podobne tak zľavnené lístky pre ZŤP a deti od 6 do 12 rokov, budú k dispozícii v pokladni zimného štadióna dve hodiny pred úvodným buly.

 

Uskutočnia sa aj naše tradičné súťaže. Počas prvej prestávky si zastrieľame na bránu o ceny od nášho generálneho partnera, spoločnosti Grotto. Cez druhú prestávku budeme žrebovať víťazov tomboly, ktorá bude aj dnes veľmi bohatá na ceny. Hlavnou cenou zostáva dres vybraného hráča. Hráme tiež o mikinu HC Grotto Prešov, ktorú do súťaže venoval náš partner Vaše nehnuteľnosti. Vyhrať môžete takisto poukazy na pizzu od Kvadrat Sushi&Pizza.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

Foto: Peter Ilenčík