HC 21 Prešov | Official web

Prešov proti Spišiakom opäť padol po nájazdoch

Ďalší skvelý výkon hokejistov HC Grotto Prešov stačil opäť „len“ na bod, keď sme Spišskej Novej Vsi podľahli 1:2 po samostatných nájazdoch. Po krôčiku a pomaličky tak postupujeme tabuľkou, ale vzhľadom na priebeh sa nám tento bod určite máli. Aj keď nás už Liptovský Mikuláš nemôže predstihnúť, pozeráme sa dopredu. Našou úlohou je teraz spečatiť postup do predkola play-off.

Do zápasu sme vstúpili s veľkou vervou, v duchu hesla: strieľať z každej pozície. A chlapci naozaj zasypávali Marcela Melicherčíka veľkým počtom striel. Koncovka nás však vyše osemnásť minút zrádzala, až sa 19. minúte dostal do ideálnej streleckej pozície Marek Zagrapan, ktorý sa neulakomil a naservíroval puk Albertovi Michnáčovi, ten odkrytú bránu nemohol minúť. Po prvej dvadsaťminútovke sme tak viedli 1:0.

V druhej tretine hra pokračovala tam, kde v prvej skončila. Prešov mal značnú prevahu, naše gólové zakliatie však nie a nie skončiť. V dvoch presilovkách sa nám naskytla nejedna príležitosť na skórovanie, avšak bez úspechu. Pozitívom bolo aspoň to, že naša defenzíva na čele s Bespalovom si na druhej strane klziska počínala bezchybne. Po dvoch tretinách sme tak naďalej viedli 1:0.

V tretej tretine si súper zahral dve presilovky, ktoré sme dokázali ubrániť, no súper sa vďaka náporu dostal na koňa. V 52. minúte tečoval Beudryho strelu Česánek a bolo vyrovnané. Aj v tomto stretnutí si tak tímy rozdelili po bode a rozhodnúť sa muselo v nájazdoch. V tých rozhodol v šiestej sérii Hannu Kuru.

Pozitívom je aspoň to, že Liptovský Mikuláš nás už nemôže ohroziť. Extraliga tak zotrvá v treťom najväčšom meste Slovenska aj v budúcom roku.

„Každá prehra mrzí, mňa ako trénera najviac mrzí, že chlapci drú, naozaj drú na tréningu aj v zápase. Tie výsledky neprichádzajú tak, ako by sme si predstavovali. Už si človek hovorí, že to tak má byť. Po dnešnom zápase sa už nemusíme dívať dole, extraliga bude v Prešove aj budúci rok. Teraz musíme urobiť maximum, aby sme sa dostali aspoň do toho predkola play-off,“ povedal nám po skončení stretnutia tréner Ernest Bokroš.

Nasledujúci zápas nás čaká v utorok opäť doma proti Michalovciam.

HC Grotto Prešov – HK Spišská Nová Ves 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 19. Michnáč (Zagrapan) – 52. Kuru (Beaudrym Česánek), rozh. náj. Kuru.

HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Jendroľ, Růžička, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Ljaľka, Vas, Nauš – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Valent, V. Fekiač, Pulščák.

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Atwal, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzovenský, Česánek – Novák, Vrábeľ, Salituro – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček Vartovník, Štrauch – Džugan, Ščurko, Tomala.