HC 21 Prešov | Official web

Prešov nedovolil Spišiakom ani gól a ujíma sa vedenia v sérii

Hokejisti HC Grotto Prešov vstúpili úspešne do predkola play-off Tipos extraligy, keď skvelým výkonom zaskočili favorita série HK Spišská Nová Ves a vyhrávajú 3:0. O osude stretnutia rozhodol fantastický výkon našej defenzívy a skvelý záver prvej tretiny, v ktorej sme získali dvojgólový náskok a ten si postrážili až do konca. Prešov tak po prvom stretnutí vedie v sérii 1:0 na zápasy.

Toto bol Prešov, ktorý chceme vidieť; toto bol Prešov, ktorý sa nám páči. Fantastický výkon našich hokejistov priniesol zaslúženú výhru. Celkový obraz zápasu načrtla už prvá tretina, v ktorej oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany. Prvá medzierka v zadných radoch domácich sa objavila v 18. minúte. János Vas uplatnil svoje skúsenosti, svoju strelu odrazil o betón Melicherčíka, ten si našiel nabiehajúceho Nauša a bolo 1:0. Už o minútu neskôr sme videli perfektný rýchly protiútok, puk potiahol Rajnoha, našiel Valenta, ten to posunul Lalíkovi a bolo 2:0.

V druhej tretine pokračoval fantastický defenzívny výkon z našej strany, no Prešov vedel aj zahroziť. Na Melicherčíka to skúšal Šimun, sám na bránu sa rútil prekvapivo aj obranca Glazkov, ktorý dnes odohral ďalší veľký zápas. Značným úsilím sa prezentoval aj súper, ktorý sa však len horko-ťažko prebíjal cez našu defenzívu.

Do poriadneho tlaku sa „Rysy“ dostali až v poslednej päťminútovke. Avšak ich záverečnú hru bez brankára prerušila taktická chyba, keď ich bolo na ľade príliš a necelé tri minúty pred koncom sme hrali presilovú hru. Spišiaci to aj tak skúsili, odvolali brankára, no pri hre piatich proti piatim im unikol Nauš, ten sa neulakomil a prihral Ljaľkovi, ktorý zvýšil na 3:0.

Súper sa v závere ešte pokúšal provokovať a spustila sa šarvátka. Rukavice zhodili Jendroľ s Džuganom a už po siréne skúšal Davida Růžičku vyprovokovať Rapáč. Zbytočnej potýčke sme sa našťastie vyhli a nepokazili si radosť zo zaslúženej výhry 3:0.

„Séria len začala, ale samozrejme, pre nás je veľmi dobré, že sme dokázali zvíťaziť na ľade súpera. Musím mužstvo pochváliť za veľmi disciplinovaný a taktický výkon. Myslím si, že dnes všetci hráči vrátane brankára predviedli to, čo sme si povedali a na súpera to platilo,“ povedal po skončení stretnutia pre RTVS náš kouč Ernest Bokroš.

„Veľmi si vážime prešovský fanklub, bol s nami v Liptovskom Mikuláši, je s nami aj dnes. O to viac ma teší, že v Prešove môžeme zaplniť hľadisko. Vieme, že sme nášho diváka tento rok veľmi nepotešili, tak aspoň v tom závere to skúsime,“ povedal tréner.

Druhý zápas série nás čaká zajtra od 18:00.

HK Spišská Nová Ves – HC Grotto Prešov 0:3 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 18. Nauš (Vas, Ljaľka), 19. Lalík (Rajnoha, Valent), 59. Ljaľka (Nauš).

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák) – Atwal, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek – Salituro, Kuru, Rapáč – Giľák, Vrábeľ, Ščurko, – Ahström, Hamráček, Vartovník – Novák, Štrauch, Džugan.

HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Glazkov, Růžička – Welychka, Čacho, Michnáč – Ljaľka, Vas, Nauš – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Valent, V. Fekiač, Ľalík.