HC 21 Prešov | Official web

Dnes sa rozhodne o postupe

Základná časť hokejovej Tipos extraligy je na konci. Dnes sa rozhodne o tom, či HC Grotto Prešov postúpi do predkola play-off. Máme to vo svojich rukách. Ak na ľade Liptovského Mikuláša zvíťazíme za tri body, nemusíme sa ničoho obávať. Pre každý prípad však budeme sledovať aj zápas v Nových Zámkoch, kam pricestuje ligový líder Slovan Bratislava.

 

O našom postupe sa mohlo rozhodnúť už v piatok. V domácom stretnutí proti Michalovciam sme však neuspeli. Zápas v Liptovskom Mikuláši je našou druhou šancou. Na stretnutie sa chystajú aj naši verní fanúšikovia, ktorí budú hnať Prešovčanov vpred. Proti poslednému tímu tabuľky nastúpime v plnej zbroji, dokonca aj s Edom Šimunom, ktorý nedohral posledný zápas s Michalovcami.

 

Zostava HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Glazkov, Růžička – Welychka, Čacho, Michnáč – Ljaľka, Vas, Nauš – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Valent, V. Fekiač, Ľalík.

 

Náš dnešný súper je už istým vypadávajúcim do baráže o udržanie v hokejovej Tipos extralige. V 49 zápasoch pozbieral Liptovský Mikuláš 41 bodov a od postupových priečok sa drží v úctivej vzdialenosti. Nášmu súperovi tak v dnešnom zápase už v podstate o nič nejde.

 

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš v poslednom zápase: Kozel (Lietava) – Cebák, Ventelä, Kurali, Varttinen, Mezovský, Salija, Jasenek – Shiksatdarov, Hovorka, Handlovský – Paločko, Elo, Kriška – Ďurina, Uhrík, Haluška – Ďuriš, Babka, Jurík.

 

Úvodné buly je naplánované na 17:00.

 

Foto: Peter Ilenčík