HC 21 Prešov | Official web

Vyjadrenie majiteľa klubu Róberta Ľuptáka k aktuálnym udalostiam

Hokejový klub HC Grotto Prešov si uvedomuje aktuálnu nelichotivú situáciu. Vzhľadom na skvelú podporu, ktorej sa náš tím teší, sme museli zareagovať. Prešovským fanúšikom sa prihovoril sám majiteľ klubu Róbert Ľupták.
 
„Dobrý večer vážení fanúšikovia,
 
chcel by som sa vám veľmi pekne poďakovať za obrovskú podporu, ktorú nám prejavujete. Momentálne sa nachádzame vo veľmi zlej situácii, ale robíme všetko pre to, aby sme sa zomkli – vedenie, hráči, realizačný tím aj fanúšikovia. Dávate nám nádej a podporujete nás do samého konca. Aj po toľkých prehrách, a zvlášť po dnešnej prehre a po pohári, ste nás povzbudzovali do samého konca, až mi išli zimomriavky po koži.
 
Dnes za mnou prišiel tréner Ernest Bokroš a ponúkol mi svoju rezignáciu. Tréner cíti zodpovednosť za zlé výsledky a výkony, ktoré predvádzame pred vašimi očami. Ja som ale túto rezignáciu nemohol prijať. Stále stojím za trénerom, svojimi hráčmi aj fanúšikmi.
 
V momentálnej situácii som presvedčený, že Ernest Bokroš je pre Prešov najlepší tréner. Jeho rezignáciu som neprijal, aj keď čítam rôzne vyjadrenia ľudí. Nie je však jednoduché dostať sa z našej situácie.
 
Sľubujem vám, že spoločne urobíme všetko pre to, aby sme sa opäť radovali z hokeja. Ste fantastickí fanúšikovia vo fantastickom meste, kde fantastickí sponzori dokázali pripraviť podmienky pre týchto hráčov, pre mňa a pre celý tím, aby sme tu mohli spoločne fungovať.
 
Nie sme na poslednom mieste a budeme sa snažiť udržať v prvej desiatke. Play-off je už potom úplne iná súťaž.
 
Ešte raz sa vám ospravedlňujem, beriem tieto výsledky aj na seba. Je mi strašne ľúto, keď vás vidíme v takom počte, ako ste prišli aj dnes na zimný štadión. Dnešné vstupné za tých, ktorí ste boli aj na Michalovciach, zaplatili naši hráči, ale musím sa prikloniť aj na stranu hráčov a povedať vám, že to nerobia naschvál. Sú na dne a musíme sa z toho sami dostať!
 
Ešte raz vám ďakujem veľmi pekne za podporu.“
 
Robert Ľupták, prezident HC GROTTO Prešov
 

 
 

Foto: SITA