HC 21 Prešov | Official web

Prešov nestačil na Nitru

Hokejisti HC Grotto Prešov neuspeli ani vo svojom ďalšom vystúpení, keď podľahli HK Nitra na domácom ľade 0:5. Do zápasu sme vstúpili dobre, prvá tretina patrila jasne nám, ale opäť sme sa nedokázali gólovo presadiť. V druhej tretine nasledovala zo strany Nitranov príučka z efektivity, strelili štyri góly za osem minút a rozhodli.

 

Prvá tretina sa niesla jasne v našej réžií. Mali sme viacero vyložených šancí, takisto početné výhody, no naše ofenzívne trápenie sa nám prelomiť nepodarilo. Sám pred bránou sa ocitol Zagrapan, no Honzíka neprekonal. Aktivitou opäť hýril druhý útok a agilný Čacho, ktorý spoluhráčom vypracoval niekoľko šancí. Miestami hrozili aj Nitrania a určite mohli skórovať aj oni, ale v porovnaní s našou aktivitou to bolo málo.

 

Druhá tretina sa začala tak, ako tá prvá skončila, pokračujúcou prešovskou snahou. Na Honzíka skúšali vyzrieť Nauš aj Ľalík, bez úspechu. Žiaľ, nasledovala ďalšia katastrofická desaťminútovka v našom podaní. Medzi 22. a 30. minútou sme inkasovali štyri góly a bolo v podstate rozhodnuté. Postupne sa presadili Buček, Vitáloš, Volko a Bajtek. Našim hráčom sa nedá uprieť snaha, chlapci veľa „jazdili“, vypracovali si aj nejaké šance, ale opäť doplatili na vlastnú efektivitu.

 

V tretej tretine sa zápas už iba dohrával, hoci ani v tejto časti hry sa naši hráči neprestali snažiť. V 42. minúte upravil na konečných 0:5 Buček.

 

„Totálna frustrácia z našej strany v ofenzíve a v presilovkách. Vážime si, ako sa ku nám zachoval fanklub a fanúšikovia po týchto výsledkoch,“ povedal po zápase tréner Ernest Bokroš.

 

Najbližší zápas odohráme v utorok na ľade Trenčína.

 

HC Grotto Prešov – HK Nitra 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

Góly: 22. Buček (Tvrdoň, Vitáloš), 24. Vitáloš (Varga, Hrnka), 26. Volko (Šramaty, Múčka), 30. Bajtek (Baláž, Buček), 42. Buček (Tvrdoň).

 

HC Grotto Prešov: Bespalov – Rajnoha, F. Fekiač, Glazkov, Turan, D. Jendroľ, Novický, Bakala – Michnáč, Vas, J. Sýkora – Welychka, Čacho, Charbonneau – Ljalka, Šimun, Žilka – Ľalík, Zagrapan, A. Nauš.

 

HK Nitra: Honzík – Mezei, L. Pánik, Švarný, Raskob, Rais, Vitáloš – Buček, J. Baláž, R. Varga – A. Sýkora, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, M. Šramaty.

 

Foto: Peter Ilenčík