HC 21 Prešov | Official web

Hráči Prešova vyjadrili podporu Davidovi Růžičkovi

Hokejová kabína HC Grotto Prešov by rada zaujala stanovisko k nedávnym udalostiam okolo konania obrancu Davida Růžičku. Všetci hráči si veľmi dobre uvedomujú, že Davidove konanie bolo v rozpore so zákonom i zásadami morálky a etiky. Veľmi dobre si to uvedomuje aj samotný hráč. Davida daná situácia veľmi mrzí, klubu aj všetkým fanúšikom sa za svoje konanie a poškodenie ich mena úprimne ospravedlňuje. Zo všetkého najviac mu je však ľúto, že nekonal ako správny hokejový vzor pre prešovskú mládež.
 
Všetci hráči sa za spoluhráča spoločne postavili a podporili ho. Aj keď jeho konanie neberú na ľahkú váhu, ospravedlnenie prijali. David v priebehu celej sezóny veľmi dobre vychádzal so všetkými chalanmi v kabíne, podporoval ich a tímu po hokejovej stránke odovzdal úplne všetko.
 
Celá naša kabína, na čele s hlavným trénerom Ernestom Bokrošom, jednohlasne podporila návrat Davida Růžičku do tímu. David bol platným hráčom aj jedným z obľúbených lídrov kolektívu v kabíne. Vieme však, že my o danej veci nerozhodujeme. Všetko je to v rukách pána Róberta Ľuptáka, ktorý bude mať v danej veci posledné slovo. Vieme, že jeho konečné rozhodnutie bude v najlepšom záujme klubu HC Grotto Prešov.
 
K tomuto stanovisku vyjadrili súhlas všetci hráči, tréneri i realizačný tím.

 

Foto: Peter Ilenčík