HC 21 Prešov | Official web

Finále JOJ Slovenského pohára sa uskutoční v Prešove, lístky už v predaji

Prvý ročník novodobej edície Slovenského pohára vyvrcholí 8. februára v Prešove. Vo finále prvého ročníka narazí HC Grotto Prešov na hokejistov Vlci Žilina. Finálový zápas sa uskutoční na ľade nášho zimného štadióna 8. februára o 18:00.

 

Súboj extraligového nováčika s aktuálnym lídrom Tipos SHL budete môcť sledovať naživo aj na obrazovkách JOJ ŠPORT. Víťaz si neodnesie len cennú trofej, ale tiež finančnú odmenu vo výške 10 tisíc eur. Na rozdiel od ostatných zápasov pohárového play-off sa finále neskutoční formou odvetných zápasov, ale jedného duelu o všetko.

 

Finále nás teda čaká v utorok 8. februára o 18:00 na prešovskom zimnom štadióne. Lístky si už môžete zakúpiť v sieti Ticketportal. Na tento zápas sa nesmierne tešíme, rovnako tak sa tešíme na našich fanúšikov. Veríme, že nás prídete podporiť v hojnom počte.

 

„Pôvodne sme chceli finále usporiadať na neutrálnej pôde, ale Prešovčania prejavili veľký záujem organizovať zápas a našli spoločnú reč so žilinským klubom, čo sme rešpektovali. Veríme, že fanúšikovia v Prešove zaplnia dostupnú kapacitu štadióna a vytvoria adekvátnu finálovú atmosféru. Do boja o trofej prenikli dva kluby, ktoré pristúpili k súťaži najzodpovednejšie a pozíciu vo finále si zaslúžili,“ povedal manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný pre Hockey Slovakia.

 

Náš postup do finále JOJ Slovenského pohára bol vcelku suverénny. Ešte v septembri sme ovládli základnú B-skupinu, keď sme zdolali Košice, Martin a Michalovce. V semifinále sme si potom poradili s majstrom Slovenska zo Zvolena víťazstvami 4:1 a 3:0.

 

Žilinčania naopak v pohári okúsili trpkosť prehry, keď ešte v základnej skupine podľahli Spišskej Novej Vsi. Potom však už len vyhrávali. V A-skupine zdolali Zvolen i Skalicu a postúpili do semifinále. Tam narazili na hokejistov HC Košice, s ktorými si tiež dokázali poradiť. Treba však dodať, že ako Zvolen, tak Košice nenastúpili v plnej sile.

 

Foto: Hockey Slovakia