HC 21 Prešov | Official web

Čierna séria Prešova končí, Nové Zámky zdolávame za tri body

Séria prehier hokejistov HC Grotto Prešov končí. Vďaka vynikajúcej druhej tretine si z domáceho zápasu s HC Mikron Nové Zámky odnášame tri body. O osude stretnutia rozhodla druhá dvadsaťminútovka, v ktorej sme strelili tri góly. Prešov napokon zvíťazil pomerom 3:2.

 

V prvej tretine gól nepadol. Opticky mali viac z hry naši hokejisti, ktorí strávili viac času v útočnom pásme než v obrannom. Novozámčanov však do zápasu dostali dve presilovky, aj keď si v nich žiadne vážnejšie šance nevypracovali, dokázali na nás vyvinúť tlak.

V úvode druhej tretiny sa obraz hry príliš nezmenil. Prešov naďalej s miernou prevahou, avšak bez vyložených šancí. Novozámčania nám napokon sami ponúkli príležitosť ísť do vedenia, keď presolili svoju tvrdosť. V 28. minúte sme hrali presilovku 5 na 3 a ponúknutou šancou sme nepohrdli. Po krátkej spolupráci zvolil strelu od modrej Erik Rajnoha, jeho pokus tečoval Vilo Čacho a ujali sme sa vedenia.

Naša aktivita neustala ani po strelenom góle. „Koňare“ pokračovali vo svojej aktívnej hre a v 33. minúte boli odmenení druhým gólom. János Vas našiel ideálne postaveného Jakuba Žilku a Prešov šiel do vedenia 2:0. O päť minút neskôr sme už viedli 3:0. Postaral sa o to Oliver Turan, ktorý presnou strelou prekvapil Bakalu v Novozámockej bráne.

V úvode tretej tretiny dohrávali hostia presilovú hru a dokázali ju využiť, keď Ahlholm od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V nasledujúcich minútach sa hral vyrovnaný hokej, pričom šance mali oba tímy.

 

Záver stretnutia poznačila nervozita. Posledné štyri minúty sme hrali prakticky nepretržite v oslabení. V 57. minúte strelil kontaktný gól Jackson a mali sme „zarobené“ na dramatický záver. Hostia však ani pri hre 6 proti 4 nedokázali vyrovnať. Prešov tak zdolal Nové Zámky 3:2.

 

„Po dlhej dobe si hráči užili víťazstvo. Chcem predovšetkým poďakovať všetkým týmto verným fanúšikom, ktorí prišli aj po toľkých prehrách. Celá kabína si to nesmierne váži. Čaká nás ešte ťažký boj a každý ďalší zápas pre nás už bude akoby sa hralo play-off,“ povedal po skončení stretnutia tréner Ernest Bokroš.

 

Ďalší zápas odohráme v utorok vo finále JOJ Slovenského pohára proti tímu Vlci Žilina. 

HC Grotto Prešov – HC Mikron Nové Zámky 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 28. Čacho (Rajnoha, Charbonneau), 33. Žilka (Vas, Sýkora), 38. Turan (Čacho, Michnáč) – 42. Ahlholm (Holenda,
Barto), 57. Jackson (Kozák, Klempa).

HC Grotto Prešov: Bespalov – Rajnoha, F. Fekiač, Glazkov, Turan, D. Jendroľ, Růžička, Denis Bakala – J. Sýkora, Vas, Welychka – Michnáč, Čacho, Charbonneau – Šimun, V. Fekiač, Žilka – A. Nauš, Zagrapan, Ľalík.

 
HC Mikron Nové Zámky: Dan Bakala – Bull, Hatala, L. Kozák, Knižka, Holenda, B. Ligas, Tóth, K. Meszároš – Farley, Langkow, Jackson – Ahlhölm, Šiška, Števuliak – Klempa, Barto, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Fetkovič.
 

Foto: Peter Ilenčík