HC 21 Prešov | Official web

Zronený Janko Sýkora: Nejde mi to

Nie a nie prelomiť streleckú mizériu. Utorkový zápas hokejistov HC Grotto Prešov proti HC Slovan Bratislava bol takou metaforou výsledkov našich hráčov v poslednom období. Mali sme množstvo skvelých momentov, minimálne v prvej tretine sme boli jasne lepší, ale bez dodatočnej efektivity. Následne sme v druhej tretine potrebovali, aby nás podržala defenzíva, ani tej sa to však nepodarilo.

 

Na chlapcoch je to cítiť. Uvedomujú si chyby, nepremenené šance i stratené body, no tímu sa nedarí to zlomiť. Po včerajšom zápase predstúpil pred novinárov sklamaný Janko Sýkora. Náš útočník mal v posledných dvoch zápasoch obrovské šance, gól však nedal.

 

„Už viac zápasov u nás rozhoduje nepremieňanie šancí. Sám sa v koncovke trápim, dostanem sa do šance, ale nedokážem ju premeniť. Ťažko sa mi hľadajú slová, myslím si, že niektoré tretiny sme boli aj lepší. Súper však využil každú šancu a my ich nevyužívame, v tom je ten rozdiel,“ povedal po zápase zronený Janko Sýkora.

 

„Nejde mi to. Proti Košiciam som mal šance, dnes som mal šance, ale nechce mi to tam padnúť. Pomôcť si môžem len sám. Fakt nedávame góly, ani presilovky nevyužívame a toto rozhoduje zápasy. Nedáš gól, nemôžeš vyhrať, aj keď si myslím, že hráme dobre,“ dodal náš útočník.

 

Na smútok a frustráciu v našom tíme nadviazal aj tréner Ernest Bokroš: „Hráči dve tretiny nehrali zle, ale bohužiaľ, nedokázali sme využiť tie šance, ktoré sme mali. Poviem to asi tak, či už tu bol Zvolen alebo iní súperi, tak tá naša hra je dobrá, len nemáme tam ten efekt. Hokej je o góloch a my tie góly nedávame.“

 

Po hernej stránke na tom nie sme zle. V porovnaní s jesennou víťaznou šnúrou nám však chýba potrebné momentum. Nepremieňanie šancí a stratené body na kabínu trochu doľahli. Nezostáva iné než to zlomiť.

 

„Videli ste napríklad Janka Sýkoru. Ten je úplne nešťastný z toho, skoro sa rozplače na striedačke, pretože dnes mohol dať sám štyri alebo päť gólov, mal tutovky, ale nič z toho nedal a veľmi ho to mrzí. Bohužiaľ, chýba nám to. Rozdieloví hráči nedávajú góly, naše mužstvo drie a tvrdo pracuje, len žiadny efekt,“ povedal náš kouč.

 

„Vieme o tom, že potrebujeme bodovať, ale už niekoľko zápasov nebodujeme. Nikto nám nepomôže, musíme sa z toho dostať sami, niekoho prekvapiť a toho sa chytiť,“ dodal tréner Bokroš.

 

Foto: Peter Ilenčík