HC 21 Prešov | Official web

Proti Liptákom o nesmierne dôležité body

Hokejistov HC Grotto Prešov čaká ďalšia dôležitá skúška. Náš tím prežíva veľmi zložité a neúspešné obdobie. Z boja o najlepšiu šestku sme za asi mesiac skĺzli na desiate miesto. Dnes nastúpime na domáci zápas proti HK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý aktuálne okupuje posledné miesto tabuľky. O dôležitosti tohto zápasu teda ani netreba hovoriť viac.

 

Od skončenia vianočných sviatkov to je z našej strany jedno veľké trápenie. Osem prehier z deviatich zápasov, taká je naša bilancia. Na druhej strane sa však nedá povedať, že by sa na chlapcov nedalo pozerať, práve naopak. Naša hra bola častokrát kvalitná, prichádzali však hlúpe chyby v defenzíve a neefektívna koncovka, čo je tá najhoršia možná kombinácia.

 

Treba tiež dodať, že v posledných štyroch zápasoch sme nastúpili proti štyrom najlepším tímom tabuľky Tipos extraligy. Napriek prehrám sme ukázali, že sa dokážeme vyrovnať aj tým najsilnejším, čo nás pred zápasom proti poslednému tímu tabuľky napĺňa optimizmom.

 

Zostava HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Bakala, Glazkov, Jendroľ, Turan, Růžička – Charbonneau, Čacho, Welychka – A. Nauš, Klíma, Sýkora – Michnáč, Valent, Šimun – V. Fekiač, Zagrapan, Ljaľka.

 

Naša bilancia ôsmich prehier z deviatich zápasov je prudko negatívna, náš dnešný súper je na tom však ešte horšie. Liptáci prehrali desať z posledných jedenástich zápasov. Aj na tom je vidno, ako je dnešný duel pre oba tímy dôležitý. Jediným úspešným „zárezom“ Liptákov bol duel 6. januára proti Banskej Bystrici, inak počas tejto série len prehrávali a ich celkové skóre v týchto jedenástich zápasoch činí 18:56.

 

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš v poslednom zápase: Kozel (Klimčák) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Salija, Mezovský, Krempaský, Nemec – Kriška, Walega, Handlovský – Čuvilov, Elo, Jurík – Paločko, Uhrík, Haluška – Ďurina, Babka, Dunčko.

 

Úvodné buly je naplánované na 17:00 (nie 18:00 ako bolo nesprávne uvádzané). Zápas odvysiela aj televízia Sport 2. Lístky si môžete zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal. Cena lístka je 9 eur. Vstupenky, ktoré sa nepredajú v sieti Ticketportal, podobne tak zľavnené lístky v cene 5 eur pre ZŤP a deti od 6 do 12 rokov, budú k dispozícii v pokladni zimného štadióna dve hodiny pred úvodným buly. Deti do 6 rokov majú vstup naďalej zdarma.

 

Podobne ako pred pandémiou, aj teraz budeme pokračovať v našich súťažiach. Počas prvej prestávky si zastrieľame na bránu o ceny od nášho generálneho partnera, spoločnosti Grotto. Cez druhú prestávku budeme žrebovať víťazov tomboly, ktorá taktiež pokračuje. Hlavnou cenou zostáva dres vybraného hráča s podpisom, taktiež však môžete vyhrať darčekové balíčky so šampanským od nášho partnera Vaše nehnuteľnosti alebo lístky na nasledujúci domáci zápas proti Spišskej Novej Vsi.

 

Pripomíname tiež, že pri vstupe je nevyhnutné predložiť doklad o očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19 v súlade s pravidlami platnými nariadeniami.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

Foto: Peter Ilenčík