HC 21 Prešov | Official web

HC Grotto Prešov praje fanúšikom šťastný Nový rok 2022!

Rok 2021 bude v histórii prešovského hokeja zapísaný veľkými písmenami. Hokej sa do tretieho najväčšieho mesta Slovenska vrátil po viac ako troch rokoch, dokonca ten extraligový, ktorý nám chýbal viac ako dvadsať rokov. Z návratu najrýchlejšej hry na svete do metropoly Šariša sme sa samozrejme veľmi tešili. Škoda len, že nám situácia nedovolila vychutnať si to úplne naplno.

 

Už v januári 2021 prišli prvé informácie o tom, že by sa do zrekonštruovaného hokejového stánku v Prešove mohol vrátiť hokej, dokonca ten extraligový. Informácie sa sprvu rôznili, no potešujúca definitíva napokon prišla v lete, keď svoj záujem vrátiť hokej do Prešova potvrdil Róbert Ľupták, ktorý k nám presťahoval svoju extraligovú licenciu. Okolo trénera Ernesta Bokroša, kapitána Mareka Zagrapana a ďalších hokejových hviezd ako Ján Sýkora či Jonathan Charbonneau sa postupne vybudoval kvalitný káder a súdržný kolektív.

 

Začiatky však neboli jednoduché. V priebehu prípravy ešte nebolo zázemie a zariadenie štadióna dokončené. Práce sa dokončili doslova v hodine dvanástej. Ešte na prvom domácom prípravnom zápase s poľským STS Sanok sme kvôli nedokončeným prácam nemohli privítať fanúšikov.

 

Zrejme aj to sa podpísalo na slabšom štarte do novej sezóny, hoci úvodné víťazstvo v úchvatnej atmosfére s Banskou Bystricou, si určite všetci dobre zapamätáme. Prešov vtedy v gólovej prestrelke uspel pomerom 5:4, pričom hetrikom a štyrmi bodmi sa blysla naša ofenzívna hviezda Brett Welychka.

 

V úvode sezóny sme však, bohužiaľ, zbierali skôr prehry ako výhry. Vedenie zapracovalo a priviedlo posily v podobe trojice Erik Rajnoha – János Vas – Albert Michnáč. S ich pomocou začal Prešov koncom októbra vyhrávať. Víťazná šnúra sa postupne natiahla až na sedem ligových zápasov, ktoré „Koňarov“ vrátili do stredu tabuľky. Zrejme najkrajší zápas doterajšieho priebehu sezóny odohrali naši hráči 19. novembra proti Košiciam. Atmosféra bola priam elektrizujúca a hokej dvíhal fanúšikov zo sedadiel. Edo Šimun gólom 26 sekúnd pred koncom napokon rozhodol o našom víťazstve 3:2.

 

Nasledovalo opäť o trochu náročnejšie obdobie, ktorého hlavnou príčinou boli nešťastné zranenia. Na tie máme v tomto roku „šťastie“ a postihli naše ofenzívne hviezdy. Aj bez nich však prešovskí hokejisti odohrali množstvo fantastických stretnutí a dokázali zbierať dôležité body. Vo svojom úsilí nepoľavilo ani vedenie klubu, ktoré naďalej hľadalo vhodné posily pre náš tím. Tými sa napokon stali obrancovia Ivan Glazkov a Ján Ťavoda, a útočník Vitalij Ljaľka.

 

Rok 2021 tak bol nabitý udalosťami, z ktorých najdôležitejšou je návrat extraligového hokeja do nášho mesta. Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým vám, našim fanúšikom. Hráči i vedenie boli z vášne prešovského diváka nadšení a všetci spoločne sa už nevieme dočkať, až sa opäť stretneme. Veríme, že to bude už čoskoro.

 

V mene celej organizácie HC Grotto Prešov vám chceme zaželať len to najlepšie v Novom roku 2022, hlavne pevné zdravie a veľa šťastných chvíľ. Našim cieľom je priniesť vám ešte strhujúcejšie hokejové divadlo, ktoré si prešovský fanúšik naozaj zaslúži.

 

Foto: Peter Ilenčík