HC 21 Prešov | Official web

Vážim si každý deň s týmto tímom, hovorí Denis Bakala

Na majstrovstvách sveta do 20 rokov aj s prešovským zastúpením? Posledné škrty v zostave ešte našu juniorskú reprezentáciu čakajú, no v tvrdej konkurencii si drží svoje miesto aj obranca HC Grotto Prešov Denis Bakala. Samozrejme, s Denisom sme sa spojili v čase karantény, ktorú trávi s tímom v kanadskom meste Red Deer a položili mu pár otázok.

 

Vieme, že cesta do dejiska šampionátu bola dlhá a náročná. Objasni nám prosím, ako to vyzeralo, odkiaľ a kam sa cestovalo a ako dlho to trvalo?

Áno, cesta bola náročná. Cestovali sme približne 27 hodín, vyrazili sme o šiestej ráno z Piešťan a išli autobusom do Mníchova. Odtiaľ sme leteli do Kanady s medzipristátím na Islande. Nakoniec autobusom z Edmontonu do mesta Red Deer, kde sa hrá naša skupina.

 

Aký je tvoj aktuálny program? Príchod sprevádzajú najrôznejšie karanténne opatrenia, ako prebieha príprava aj vzhľadom na karanténu?

Po príchode nás prekvapil dosť veľký mráz. Teplota tu klesá pod mínus 30 stupňov Celzia. Pred cestou aj po nej sme sa testovali a po príchode na hotel nám začala 48-hodinová karanténa. Sme však dosť unavení, takže nám padla vhod, keďže môžeme dospať zameškané.

 

Počuli sme v médiách od trénera Feneša, že čas na ľade bude pred prvým prípravným zápasom trochu oklieštený. Ako bude prebiehať príprava do prvého prípravného zápasu a aký program vás čaká potom?

16. a 17. decembra máme karanténu na izbách. Počas toho sme absolvovali tréningy na suchu na izbách skrz video. 18. a 19 decembra budú tréningy a potom dva prípravné zápasy, 20.12. s Fínskom a 21. 12. s Rakúskom.

 

Vianoce ďaleko od domova a bez rodiny. Vynahradíte si to s chlapcami nejako a máte niečo prichystané na sviatky?

Ak sa teda prebojujem do konečnej zostavy, budem po prvýkrát tráviť sviatky mimo domova. Snažím sa na to príliš nemyslieť a všetko podriaďujem hokeju.

 

Bavili sme sa práve s Edom Šimunom, s ktorým sme natáčali rozhovor. Vraj ti povedal, aby si si ten šampionát užil. Poslúchol si ho a užívaš si to alebo je tam aj nejaká nervozita?

Edo mi poradil, aby som si šampionát užil, tak sa snažím myslieť pozitívne a nasávať atmosféru, ale jasné, že cítim menšiu nervozitu. Sústredím sa na hokej a snažím sa myslieť len na hokej, aby som bol pre tím čo najviac užitočný.

 

Slovensko odohrá svoje zápasy v meste Red Deer v základnej B-skupine proti USA, Rusku, Švédsku a Švajčiarsku. Nečaká nás zrejme žiadny jednoduchý zápas a žreb k nám nebol práve milosrdný.

Skupinu máme naozaj ťažkú. Musíme sa sústrediť na každú minútu zápasu a počúvať nášho skúseného trénera, ktorý nám určite poradí, ako zvládnuť náročných súperov.

 

Podarilo sa ti svojimi výkonmi udržať na súpiske vo veľmi silnej konkurencii, hoci tím ešte čakajú posledné „škrty“. Teraz začína tuhý boj o posledné miesta i pozíciu v zostave. Dostal si od trénerov už nejakú spätnú väzbu? Aké sú ich očakávania a sľubuješ si od tohto turnaja niečo aj ty?

Vážim si každý deň s týmto tímom. Sú tu veľmi šikovní hráči a navzájom sa povzbudzujeme. Snažím sa ísť na maximum a uvedomujem si, že reprezentujem Slovensko. Nejakým dobrým výsledkom sa vieme zviditeľniť na hokejovej mape.

 

Foto: Peter Ilenčík