HC 21 Prešov | Official web

Prešov zvládol dôležitý zápas s Trenčínom a berie tri body

Po trochu zložitejšom období pre HC Grotto Prešov sa chlapci zdá sa opäť dostávajú do pohody. Po dobrom výkone proti Popradu a víťazstve v Nový Zámkoch, pridali trojbodový „zárez“ doma proti Dukle Trenčín. Počas celých 60 minút predvádzal Prešov dobrý hokej a zaslúžene získal tri body.

 

Stretnutie začali lepšie Prešovčania, ktorí si vypracovali viacero šancí a v úvode stretnutia mali viac z hry. Hrozili samozrejme aj hostia, avšak ako prví sa presadili predsa len domáci. Viktor Fekiač vyhral čistým spôsobom vhadzovanie priamo na hokejku Tomáša Klímu a Prešov sa po jeho strele ujal vedenia. V druhej desaťminútovke sme si vypracovali aj ďalšie príležitosti, no bez gólovej koncovky.

 

V druhej tretine Trenčania „vystrkovali rožky“ o čosi viac. Nikita Bespalov však bol zakaždým na tom správnom mieste a aj v tomto zápase bol pre Prešov veľkou oporou. Skvelé šance si však vypracovali aj domáci, v dobrých streleckých pozíciách sa ocitli Tomáš Nauš aj Ivan Glazkov. Veľkú šancu mal aj prvý útok, ktorý šiel na Valenta dokonca v prečíslení 3 na 1. Welychka si položil Kudlu a hľadal Aurela Nauša, no ani táto akcia gólom neskončila.

 

Už-už to vyzeralo, že Prešov čaká ďalší zápas plný streleckej smoly. Napokon sme však v 38. minúte mali konečne v zakončení aj šťastie. David Růžička to v presilovke poslal od modrej na bránu, jeho strela zlomila brániacemu Trenčianskemu hráčovi hokejku, od ktorej sa puk odrazil do chrbta Eda Šimuna a od neho putoval do brány. Prešov takýmto gólom zvýšil na 2:0.

 

Aj tretiu tretinu začali naši hráči veľmi aktívne. Hneď v úvode to skúšali Šimun i Žilka, no presadil sa až v 44. minúte Albert Michnáč, ktorý krásnou strelou zápästím povymetal pavučiny Valentovej brány.

 

Po treťom góle prešovská aktivita trochu poľavila, no ani Trenčania sa do ofenzívy príliš nehrnuli. Ich pološance s prehľadom likvidoval Bespalov. Ten mal skvelo vykročené k čistému kontu, radosť mu však pokazil minútu pred koncom vynikajúcou strelou Aaron Berisha.

 

Prešov tak napokon zdolal Duklu Trenčín 3:1.

 

„Pre nás dôležité domáce víťazstvo. Som rád, že v tomto vianočnom období sme vyhrali za tri body, lebo tie zápasy sa naozaj veľmi ťažko hrajú v tomto vianočnom čase, navyše bez divákov, ktorí nám dnes veľmi chýbali. Pre mňa ako trénera je takisto ťažké motivovať hráčov, tak som rád, že pochopili naše veci a bodovali sme. Celkovo som bol s výkonom spokojný, pretože sme hrali dobre v obrane aj útoku,“ povedal nám po skončení stretnutia tréner Ernest Bokroš.

 

Ďalší zápas odohráme v stredu na ľade košickej Steel Arény.

 

HC Grotto Prešov – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Klíma (V. Fekiač), 38. Šimun (Růžička, Michnáč), 44. Michnáč (Ljaľka, Šimun) – 59. Berisha (Lemcke, Kudla).

 

HC Grotto Prešov: Bespalov – Ťavoda, Rajnoha, Růžička, F. Fekiač, O. Turan, Glazkov, Miškuf – Welychka, Čacho, A. Nauš – Ljalka, Šimun, Michnáč – Ľalík, Zagrapan, T. Nauš – T. Klíma, V. Fekiač, Žilka.

 

HK Dukla Trenčín: Valent – Kudla, Martin Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, E. Švec – D. Hudec, J. Švec, Honzek – Bezúch, Valach, Tybor – B. Rehuš, Paukovček, Berisha – Krajčovič, Stránsky, Beták – Vaňo.

 

Foto: Peter Ilenčík