HC 21 Prešov | Official web

Prešov prišiel ešte aj o Jána Sýkoru, termín návratu zranených hráčov nateraz otázny

HC Grotto Prešov v tejto sezóne prenasleduje dávka hokejovej smoly. Už nám v doterajšom priebehu vypadlo viacero kľúčových hráčov, Brett Welychka pauzoval viac ako mesiac začiatkom sezóny, niekoľko zápasov vynechal aj Matúš Rais, problémy mali Albert Michnáč, Eduard Šimun či Dominik Jendroľ. Žiaľ, táto smola nás stále neopúšťa. Na maródku v zápase s Liptovským Mikulášom pribudol ešte aj Ján Sýkora.

 

Dávku našej smoly podčiarkuje aj príchod Ivana Glazkova, ktorý sa zranil na svojom prvom tréningu v Prešove a pár dní musí pauzovať. Zranenie Jánosa Vasa sa datuje ešte do 7. novembra a zápasu s Novými Zámkami, „Charby“ sa zranil v zápase s Košicami 19. novembra. Tretia rana pre Prešovčanov prišla v piatkovom zápase s Liptovským Mikulášom.

 

„Veľmi ma to mrzí, ešte sme včera prišli aj o Janka Sýkoru,“ povedal nám hlavný tréner tímu Ernest Bokroš. „Tešili sme sa z príchodu nových posíl a už som mal v hlave aj nový útok, ale včera sme nielenže prehrali, ale prišlo aj zranenie Janka Sýkoru, ktoré je minimálne na tri týždne a prekazilo naše plány. Čiže János Vas, Jonathan Charbonneu a Ján Sýkora sú zranení, čo je vlastne celý útok s rozdielovými hráčmi.“

 

Pokiaľ ide o termín možného návratu do zostavy prvých dvoch menovaných, nemáme zatiaľ žiadne presnejšie informácie. „Neviem, to je dlhodobé. Myslím, že možno po reprezentačnej prestávke (13. až 19. december, pozn. red.).“

 

Mnohí z vás určite zaznamenali v posledných dňoch aj viaceré odchody. Martin Krasničan prestúpil do maďarského Fehérvári Titánok. Martin Magdolen, Patrik Halama a František Pulščák sa presunuli do Žiaru nad Hronom, no títo zostávajú tímu k dispozícii.

 

„Chlapcov sme uvoľnili, aby mohli hrať v Slovenskej hokejovej lige  aj zápasy miesto toho, aby iba trénovali. Kedykoľvek si ich však môžeme stiahnuť, ak budeme potrebovať,“ potvrdil tréner Bokroš.

 

Foto: Peter Ilenčík