HC 21 Prešov | Official web

Návrat zranených chlapcov zatiaľ v nedohľadne

HC Grotto Prešov v tejto sezóne prenasleduje smola v podobe zranení kľúčových hráčov. V priebehu novembra a začiatkom decembra sme prišli o troch kľúčových útočníkov Jánosa Vasa, Jonathana Charbonneaua a Jána Sýkoru. Chlapcov sme sa popýtali, ako sa cítia a kedy môžeme očakávať ich návrat.

 

Ako prvý vypadol zo zostavy János Vas, ktorý nešťastne kolidoval s protihráčom v zápase s HC Mikron Nové Zámky 7. novembra a privodil si zranenie kolena. Po viac ako mesačnej prestávke sa jeho stav zlepšuje a pomaličky sa vracia do tréningového procesu. Jeho návrat do zápasového diania však zatiaľ nie je možné určiť.

 

„Ešte nekorčuľujem, ale verím, že tento týždeň s tým začnem aspoň trochu. Už sú to viac ako štyri týždne a cítim sa stále lepšie a lepšie,“ povedal nám János. „Neviem povedať, kedy by som sa mohol vrátiť, ideme na to týždeň po týždni. Ako som povedal, teraz začnem po troške korčuľovať a individuálne trénovať na ľade. Ak sa budem cítiť dobre, posunieme sa ďalej. Boli to len štyri týždne, no podaril sa mi dobrý progres a snáď to bude už čoskoro.“

 

Podobne nejasný je aj návrat nášho ešte stále najproduktívnejšieho hráča. Jonathan Charbonneau sa zranil v závere zápasu s HC Košice. Na qubeckého rodáka sme narazili ako šľape do pedálov stacionárneho bicykla pri vstupe do šatne a opýtali sa ho, ako sa momentálne cíti.

 

„Zlepšuje sa to, aj keď zatiaľ nemôžem korčuľovať a po fyzickej stránke na to nie som pripravený,“ povedal Jonathan. Ten zatiaľ nevie ani to, kedy bude môcť začať trénovať na ľade, nieto termín svojho návratu do zostavy.

 

„Ešte neviem povedať, kedy to bude. Berieme to týždeň po týždni, avšak môžem povedať, že každý týždeň sa cítim lepšie a istejšie. Samozrejme platí, že čím skôr, tým lepšie. Nechcem to však uponáhľať,“ povedal Charbonneau.

 

Podobne na tom je aj Janko Sýkora, ktorý sa z tejto trojice zranil ako posledný, presnejšie povedané 3. decembra proti Liptovskému Mikulášu. Pôvodne sa hovorilo o asi trojtýždňovej absencii, no pri tomto type zranení nikdy neviete a jediným liekom je trpezlivosť. Zatiaľ teda nevieme určiť termín jeho návratu do tréningového procesu ani zápasového diania.

 

Foto: Peter Ilenčík