HC 21 Prešov | Official web

Aký bol ich prvý darček a čo chcú pod stromček tento rok? Opýtali sme sa našich hráčov

Vianočné sviatky a hokej patria tak nejak k sebe. Zimné prázdniny sa mnohým z nás spájajú s Vianocami a hokejom. Ako ich prežívajú a budú prežívať naši hráči? Niektorých z nich sme oslovili a pokúsili sa zostaviť drobnú anketu. Romana Petríka, Vila Čacha, Eda Šimuna, Jonathana Charbonneaua a Jánosa Vasa sme nakrátko zdržali a opýtali sa ich pár vianočných otázok.

 

Aký bol tvoj prvý vianočný darček, ktorý nejako súvisel s hokejom? Kedy to bolo?

Roman: Myslím, že prvý hokejový darček bola brankárska vesta, keď som mal deväť alebo desať rokov.

Vilo: Ten si konkrétne nepamätám, lebo to bolo asi veľmi skoro, keďže som z hokejovej rodiny. Taký prvý, ktorý si pamätám, sú korčule a bolo to v piatej triede.

Edo: Hokejka od otca ešte ako malý chlapec.

Jonathan: Nepamätám si presne na ten prvý, ale otec urobil klzisko pri našom dome. Na Vianoce som teda strávil celé hodiny na tom klzisku pri našom dome. Vlastne celá rodina sme tam hrali zápasy a bavili sa.

János: Fuh, to už si ani nepamätám. Zrejme nejaká hokejová výstroj od rodičov.

 

Najoriginálnejší vianočný darček, aký si kedy dal alebo dostal?

Roman: Nenapadá mi nič konkrétne, pre mňa boli Vianoce vždy skôr o tej rodinnej atmosfére a zážitkoch.

Vilo: Naozaj neviem povedať.

Edo: To si musím premyslieť. Hm, moja priateľka vyrába všelijaké ručne vyrábané veci, takže asi toto.

Jonathan: Moja manželka mi vždy dá niečo, čo má pre mňa alebo pre nás zvláštny význam. A keď som vyrastal, tak to boli vždy nejaké hry na PlayStation alebo Xbox, to boli zakaždým veľké darčeky pre mňa.

János: Neviem ani povedať nejaký konkrétny. Skvelé darčeky vždy dostanem od manželky. Môj syn má teraz šesť rokov, takže je super skôr dať nejaký darček jemu. Veľmi sa na to teší a čaká, vďaka tomu sú Vianoce omnoho krajšie.

 

Čo by si chcel na Vianoce tento rok?

Roman: Odpoveď je vlastne rovnaká ako na druhú otázku (smiech).

Vilo: Nemám vybraté nič konkrétne, takže to bude aj pre mňa prekvapenie.

Edo: Svätý pokoj (smiech).

Jonathan: Byť zdravý.

János: Znovu hrať hokej.

 

Ako budeš tráviť sviatky tento rok? Prípadne, aké to bolo, ak si niekedy kvôli hokeju nemohol byť na Vianoce doma?

Roman: Doma s rodinou.

Vilo: Doma v Trenčíne s rodinou. Viac-menej budeme konečne všetci pokope, lebo posledné dva roky strávil tato sviatky na MS do 20 rokov ako tréner a rok predtým som ich tam strávil ja. Takže budeme konečne celá rodina pokope.

Tie Vianoce, čo som bol na MS do 20 rokov, boli moje jediné, ktoré som strávil mimo domova. V tom období sme sa pripravovali na šampionát, takže celá tá atmosféra nebola veľmi vianočná. Tým pádom sme to nijako špeciálne neprežívali.

Edo: To sa môžete opýtať aj trénera Bokroša, ten tam bol s nami. Vianočnú večeru sme mali deň predtým, čiže 23. decembra doma na Slovensku. Potom sme mali spoločnú večeru ako tím vo Švédsku v Malmö.

János: 24. decembra budem len s blízkou rodinou, manželkou a synom, takže tento deň strávime spolu. Potom 25. a 26. so širšou rodinou. Uvidíme ešte, aký bude náš presný program. Moja rodina teraz žije Miskolci, ale asi pôjdeme aj do môjho rodného mesta (Dunaújvárosu, pozn. red.), ale ešte uvidíme.

 

Foto: Peter Ilenčík