HC 21 Prešov | Official web

Proti Novým Zámkom aj na obrazovkách Dvojky

HC Grotto Prešov čaká v nedeľu na domácom ľade zápas 15. kola Tipos extraligy proti HC MIKRON Nové Zámky. Prešovskí hokejisti doň vstúpia víťazne naladení, keďže aktuálne ťahajú sériu štyroch výhier. Chlapci chcú tiež odčiniť vysokú prehru s týmto súperom z prvého vzájomného zápasu. Stretnutie si môžete pozrieť aj vy, buďto priamo na zimnom štadióne, pričom lístky sú v predaji za zvýhodnenú cenu 7 eur alebo na obrazovkách Dvojky, ktorá bude duel vysielať.

 

HC Grotto Prešov naskočil v druhej polovici októbra na víťaznú vlnu. Už prehra 2:4 so Slovanom Bratislava predznamenala, že Prešov čaká pozitívne obdobie. To sa napokon aj potvrdilo a zápasom v Michalovciach započali „Koňare“ víťaznú šnúru, ktorú natiahli na štyri zápasy, keď postupne zdolali aj Liptovský Mikuláš, Banskú Bystricu a Poprad.

 

Teší nás aj návrat uzdraveného Bretta Welychku, ktorý nastúpil už v Poprade a dnes sa po viac ako mesiaci predstaví na domácom ľade. Prvé dva útoky tak nastúpia v kompletnom zložení odhodlané odčiniť vysokú prehru z prvého vzájomného zápasu s týmto súperom.

 

Zostava HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, Rais, Růžička, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Charbonneau – Michnáč, Vas, Sýkora – Ľalík, Zagrapan, Nauš – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf.

 

Novozámčania naproti tomu neprežívajú úplne najvydarenejšie obdobie. Z posledných siedmich zápasov vyhrali jeden (proti Liptovskému Mikulášu) a celkovo získali v tomto období štyri body. V tabuľke im momentálne patrí 10. miesto so stratou štyroch bodov na 8. HC Grotto Prešov. Novozámčania však odohrali niekoľko vyrovnaných zápasov so silnými súpermi.

 

Zostava HC MIKRON Nové Zámky v poslednom stretnutí: Lackovič – Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman, Šeliga – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – T. Varga, Fetkovič, Mišiak – Hrabčák, Ondrušek, Kurbatov – Tóth.

 

Úvodné buly je naplánované na 16:00. Lístky na tento zápas si môžete zakúpiť v zľavnenej cene 7 eur a sú dostupné v sieti Ticketportal. Tam však nájdete len základné vstupenky. Zľavnené lístky pre deti od 6 do 12 rokov a ZŤP budú k dispozícii len v pokladni zimného štadióna, ktorá sa otvára dve hodiny pred úvodným vhadzovaním. V pokladni budú tiež dostupné základné lístky, ktoré sa nepredajú cez sieť Ticketportal. Deti do 6 rokov majú vstup naďalej zdarma.

 

A čo viac, vďaka spoločnosti Grotto dostane prvých 500 fanúšikov na zápase bagetu zdarma ako darček.

 

Aj teraz na vás čakajú atraktívne súťaže. Počas prvej prestávky si môžete zahrať v streľbe na bránu o ceny od nášho generálneho partnera, spoločnosti Grotto. Počas druhej nás čaká žrebovanie tomboly, v ktorej môžete opäť vyhrať dres HC Grotto Prešov, lístky na nasledujúci domáci zápas s HC Košice a pivo.

 

Pripomíname tiež, že pri vstupe je taktiež nevyhnutné predložiť doklad o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívny test v súlade s pravidlami platnými pre okres Prešov podľa COVID automatu.

 

Prosíme vás, aby ste na štadión prišli v dostatočnom predstihu, vopred si pripravili všetky doklady a doniesli na papieri napísané meno s telefonickým alebo mailovým kontaktom.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

 

Foto: Peter Ilenčík