HC 21 Prešov | Official web

Prešovská víťazná vlna pokračuje aj v Slovenskom pohári

Hokejisti HC Grotto Prešov pokračujú vo svojom víťaznom ťažení. Na sériu piatich víťazstiev v Tipos extralige nadviazali aj v JOJ Slovenskom pohári, keď zdolali HKM Zvolen pomerom 4:1. Súper pricestoval do Prešova v omladenom zložení a poriadne hrýzol. „Koňare“ však splnili úlohu favorita, po celý zápas boli lepším mužstvom a napokon zvíťazili.

 

Góly padali v zápase až v druhej tretine. V tej prvej mali naši hráči značnú prevahu a množstvo dobrých šancí, ani jedna z nich však neskončila gólom v sieti Adama Trenčana. V 25. minúte Ján Sýkora ukázal, že strieľať góly nemusí byť zložité, keď jeho napol strela a napol nahodenie puku skončilo za chrbtom zvolenského gólmana.

 

K tomuto presnému zásahu sme však nedokázali pridať ďalší, a tak udrel náš súper. V 35. minúte sa dokonca vo vlastnom oslabení dokázal presadiť Kirill Diakov a bolo vyrovnané.

 

Z druhej tretiny ešte musíme vyzdvihnúť krásny športový moment Matúša Hlinku. Rozhodca sa už-už chystal poslať na trestnú lavicu Jána Sýkoru, no „faulovaný“ hráč súpera pristúpil k hlavnému arbitrovi a priznal, že sa nejednalo o nedovolený zákrok. Mladý zvolenský obranca za to zožal veľký potlesk od prešovských fanúšikov i hráčov súpera.

 

„Myslím si, že toto by malo byť povinnosťou každého hráča. Hrajme trošku fair-play a samozrejme, my sme to všetci videli, že hráč šliapol súperovi na hokejku a nebol faulovaný. Slúži mu to ku cti,“ povedal na margo tohto momentu náš tréner Ernest Bokroš.

 

Do tretej tretiny sme tak vstúpili za stavu 1:1, čo chceli naši hráči veľmi rýchlo zmeniť. Podarilo sa to už v 44. minúte Vilovi Čachovi, ktorý ťažil zo spolupráce Alberta Michnáča a Bretta Welychku. Úsilie streliť tretí gól narušila štvorminútová presilovka nášho súpera, ktorý ju však nedokázal využiť. V 53. minúte šiel na trestnú lavicu za seknutie Gaško a zrodil sa kľúčový moment stretnutia. Na Romana Petríka sa v oslabení rútil Boris Babeliak, položil si nášho brankára, no ten lapačkou na bránkovej čiare chytil čistý gól.

 

„Môžem povedať, že súper mal asi viac šancí v našich presilovkách ako pri päť na päť. Vlastne aj gól sme dostali pri vlastnej presilovke,“ povedal nám po stretnutí Roman Petrík. „Poznám ho, bol to Boris Babeliak, chodili spolu v lete na partičky. Spravil to výborne, položil si ma a spravil výbornú kľučku, ale som rád, že mi to trafil do lapačky. Bol by to veľmi nepríjemný gól na 2:2.“

 

Staré známe nedáš-dostaneš platilo v tomto prípade dokonalo. Už o pár sekúnd neskôr zaviezol puk do útočného pásma Edo Šimun a Janko Sýkora dorazil do prázdnej brány na 3:1. Na konečných 4:1 upravil deväť sekúnd pred koncom vo vlastnom oslabení Viktor Fekiač, ktorý šiel osamotený na Trenčana a efektným blafákom zakončil pod hornú žrď. HC Grotto Prešov tak zdolalo HKM Zvolen 4:1.

 

„Ten scenár, ktorý sme predpokladali, sa naplnil do bodky. Viem, že takéto zápasy sa strašne zle hrajú a my sme ho odohrali naozaj zle. V konečnom dôsledku sme boli strašne veľa vylučovaní a chceli sme dať viac gólov, no dali sme len štyri. Teraz to už bude len o tom, ako zvládneme odvetu,“ povedal po skončení stretnutia tréner Ernest Bokroš.

 

„Náskok troch gólov do odvety nie je zlý, ale ja som nahnevaný na iné veci. Za stavu 2:1 nám Roman chytil čistý gól na 2:2 a mohlo byť zle. Ten výsledok 4:1 je ešte priaznivý na to, čo sme predviedli,“ dodal náš kouč.

 

HC Grotto Prešov – HKM Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 25. Sýkora, 44. Čacho (Michnáč, Welychka), 54. Sýkora (Šimun, V. Fekiač), 60. V. Fekiač (Šimun) – 35. Diakov (Török, Gubančok).

 

HC Grotto Prešov: Petrík (Bespalov) – F. Fekiač, Rajnoha, Růžička, Rais, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Magdolen – Michnáč, Jokinen, Sýkora – Ľalík, Zagrapan, Nauš – Pulščák, V. Fekiač, Šimun – Halama.

 

HKM Zvolen: Trenčan (Halama) – Diakov, Debnár, Hudec, Hlinka, Kobolka, Raniak – Török, Gubančok, Gaško – Lunter, Rybnikár, Chlepčok – Václav, Babeliak, Gašpar – Tatár, Adamčík, Ďuriš.

 

Zdroj foto: Peter Ilenčík