HC 21 Prešov | Official web

Prešovská víťazná šnúra skončila tesnou prehrou so Zvolenom

Po viac ako mesiaci a ôsmich zápasoch skončila víťazná šnúra hokejistov HC Grotto Prešov. Tí v dueli 18. kola Tipos extraligy podľahli mužstvu HKM Zvolen na jeho ľade pomerom 2:3. Tímu chýbala ofenzívna opora Jonathan Charbonneau, defenzívny pilier Matúš Rais a stále absentuje aj János Vas. Tieto straty boli dnes na zvolenskom ľade cítiť. Favorizovaný domáci tím si tak odnáša tri body.

 

Na rozdiel od zápasu s Košicami sme na úvodný gól nemuseli čakať dlho. Skóre otvoril už v 7. minúte prešovský obranca Oliver Turan, ktorý svojou strelou prekvapil Rahma v zvolenskej bráne. Obhajcovi titulu sa však podarilo rýchlo vyrovnať, keď druhú presilovku domácich v zápase využil Václav Stupka. Týmto presným zásahom sa gólový účet v prvej tretine uzavrel, hoci hlavne domáci mali viacero šancí.

 

V prostrednom dejstve sa Prešovčania dostávali pod stále väčší a väčší tlak, ktorý v polovici zápasu pretavil Tomáš Török do druhého gólu v sieti Bespalova. O šesť minút neskôr prepasíroval puk za nášho brankára Krieger a domáci šli do dvojgólového vedenia. Po 40 minútach sa tak šlo do kabín za stavu 3:1.

 

V tretej tretine sme si vôbec po prvýkrát zahrali presilovku, nakrátko dokonca o dvoch hráčov. Po návrate Puliša na ľad našiel Eduard Šimun odkrytého Welychku, ktorý nemal problém do odkrytej brány vsietiť kontaktný gól. Aj kvôli záverečným oslabeniam sa však „Koňarom“ nepodarilo vystupňovať tlak potrebný na vyrovnanie. Prešov tak podľahol Zvolenu na jeho ľade 2:3.

 

„Tak samozrejme, ten výsledok je prijateľný, ale mrzí ma, že sme dnes nedokázali odohrať taký zápas ako v domácom prostredí. Viem, že každý zápas sa nedá odohrať na emóciách a bojovnosťou. Dnes sme mali sedem vylúčených, čo nás veľmi pribrzdilo. Najväčší problém sme mali v tom, že nám vypadli dvaja lídri, a to je Jonathan Charbonneau v útoku a Matúš Rais v obrane. My tých lídrov veľmi nemáme a bolo to dnes naozaj cítiť. Chlapci sa síce snažili a bojovali, ale dnes to na body nestačilo,“ povedal po skončení stretnutia tréner Ernest Bokroš.

 

Ďalší zápas sme mali odohrať v utorok doma proti Nitre, no kvôli maródke v tíme súpera bol duel odložený. Nasledujúce stretnutie tak odohráme vo štvrtok na ľade Slovana Bratislava.

 

HKM Zvolen – HC Grotto Prešov 3:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 11. Stupka (J. Mikúš, Jedlička), 30. Török (Roy), 36. Krieger (Puliš, Leskinen) – 7. O. Turan (Michnáč, Zagrapan), 47. Welychka (Šimun, Sýkora).

 

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, Mikúš, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Török, Saracino, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok.

 

HC Grotto Prešov: Bespalov – Rajnoha, Bakala, M. Bača, D. Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, F. Fekiač – Welychka, Čacho, Ľalík – Michnáč, Šimun, J. Sýkora – T. Nauš, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, V. Fekiač, P. Halama.

 

Zdroj foto: Peter Ilenčík