HC 21 Prešov | Official web

Proti Trenčínu obetavý výkon a trojbodové víťazstvo

Dôležitý zápas pred domácimi fanúšikmi a dôležité víťazstvo za 3 body, možno ani nie tak z tabuľkového, ale skôr psychologického pohľadu. Po nevydarenom zápase v Nových Zámkoch si hokejisti HC Grotto Prešov potrebovali napraviť chuť. Aj s pomocou z tribún dokázali v zápase 5. kola Tipos extraligy uspieť a vyhrávajú pomerom 4:2.

 

Úvod stretnutia bol z oboch strán veľmi opatrný. Hra sa poriadne rozbehla až v druhej tretine, v ktorej sa ako prvý presadil v 22. minúte náš Eduard Šimun. Trenčania dokázali v 28. minúte odpovedať zásluhou Honzíka. Do šatní sa tak išlo za vyrovnaného stavu 1:1.

 

Duel vyvrcholil v nesmierne dramatickej tretej tretine, v ktorej naši hokejisti ukázali obetavosť a efektivitu pri zakončení. Najprv svojim útočníkom ukázal ako na to obranca Matúš Rais, ktorého pred bránou súpera ideálne našiel Ján Sýkora. Trenčania sa po inkasovanom góle snažili opäť vyrovnať. Avšak chybovali, keď na našej obrannej modrej preskočil puk cez hokejku Martišku, toho sa ujal Sýkora a jeho strelu nedokázal Valent kryť. V 56. minúte sme tak nadobudli nádejné vedenie 3:1.

 

Trenčania sa potom do Prešovčanov zahryzli, k čomu im dopomohli aj naše vylúčenia. V 58. minúte rastúci tlak Dukly pretavil do kontaktného gólu Andrej Meszároš. Na vytúžený vyrovnávajúci sa však už nezmohli. Naopak, do prázdnej brány skóroval 11 sekúnd pred koncom po druhýkrát v zápase Edo Šimun.

 

„Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Chlapci chceli odčiniť prehry v Spišskej Novej Vsi a Nových Zámkoch. Bolo to veľmi náročné, ako po mentálnej, tak hernej stránke. Myslím si, že dnes sme si to vydreli a sme veľmi radi za tri body,“ povedal po zápase hlavný tréner Ernest Bokroš.

 

Toho sme sa tiež opýtali, ako prebieha rekonvalescencia zraneného Bretta Welychku. Potvrdil nám, že v priebehu dvoch alebo troch týždňov by sa mohol vrátiť do zostavy.

 

„Zápas v Nových Zámkoch sme sa snažili hodiť za hlavu, pretože to bol výbuch. A vybuchli sme aj v Spišskej Novej Vsi. Snažili sme sa to odčiniť u nás doma, našťastie to vyšlo,“ povedal po zápase náš dnešný dvojgólový strelec Eduard Šimun.

 

„Pred zápasom sme si povedali, že zatiaľ o nič nejde, že máme byť kľudní a padli v šatni aj nejaké motivačné financie, aby sa dnes vyhralo, takže sme si išli pre nich. Máme dôležité tri body a trochu sme sa odrazili. To nás môže len nakopnúť do ďalšej práce,“ dodal Edo.

 

Pri mikrofóne sa zastavil aj autor nášho víťazného gólu Ján Sýkora. „Výhru sme potrebovali ako soľ, takisto aj náš súper. Dnes sme to proste ubojovali srdcom.“

 

„Myslím si, že tam bolo dosť chýb, ktoré musíme vyriešiť. Dosť hráčov malo trochu zviazané ruky, vrátane mňa. Boli sme dnes pod tlakom, chceli sme to vyhrať, niekedy je to prospešné, niekedy nie. Našťastie sme sa trošku uvoľnili a dotiahli to do víťazného konca,“ povedal Sýkora.

 

HC Grotto Prešov – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 22. Šimun (Růžička, F. Fekiač), 43. Rais (Sýkora, Charbonneau), 56. Sýkora, 60. Šimun (Zagrapan) – 28. Honzek (Kudla, Paukovček), 58. Meszároš (Kudla).

 

HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Bakala, Rais, Ľalík, Růžička, Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Žilka, Klíma, Jokinen – Halama, Zagrapan, Magdolen – Bača, V. Fekiač, Šimun – Miškuf.

 

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Crinon, Starosta, Lemcke, Nemčík, Meszároš, Martiška – Beták, Mikyska, Tybor – Honzek, Paukovček, Valach – Minárik, Švec, Rehuš – Krajč, Stránsky, Krajčovič.

 

Foto: Peter Ilenčík