HC 21 Prešov | Official web

Prešov prelomil kliatbu! Z Michaloviec odchádzame s tromi bodmi

Prešovské čakanie na výhru a body z klziska súpera sa končí. Hokejisti HC Grotto Prešov si v zápase 10. kola Tipos extraligy dokázali poradiť s HK Dukla Ingema Michalovce pomerom 4:1. Postarali sme sa tak o najväčšie prekvapenie dnešného extraligového programu. Hrdinom zápasu sa stal opäť vynikajúci Nikita Bespalov a aj dvojgólový obranca Matej Bača.

 

Prešov vstúpil do zápasu oslabený o dvoch dôležitých členov zadných radov. Pre zranenie do Michaloviec necestovali Matúš Rais a Dominik Jendroľ. Favorit tak bol viac ako jasný a v prvej tretine hráči Michaloviec túto úlohu aj potvrdzovali. Mali na ľade prevahu a v 18. minúte to potvrdil prvým gólom v zápase Mudrák. To však bolo od hráčov Dukly na dlhé minúty všetko. Prešov naopak v druhej tretine dokázal dokonalo otočiť vývoj zápasu. Druhé tretiny nepatrili v doterajšom priebehu sezóny medzi naše najobľúbenejšie, no dnes nám vyšla skvele.

 

Najprv sa v 23. minúte presadil pri presilovke nový muž v zostave nášho tímu János Vas. O šesť minút neskôr na jeho presný zásah nadviazal po prihrávkach Viktora Fekiača a Jonathana Charbonneaua svojim prvým gólom Matej Bača. V 33. minúte pridal Jonathan krásnou strelou v presilovke aj náš tretí gól. Do kabín sme tak išli s dvojgólovým vedením.

 

Naša snaha neustala ani v úvode tretej dvadsaťminútovky. V 45. minúte sa po prihrávkach Turana a Šimuna presadil po druhýkrát v zápase Bača. Prešov tak zdolal Michalovce a pripísal si nesmierne dôležité tri body.

 

„Sme veľmi radi za toto víťazstvo, najmä keď sa zrodilo na ľade súpera, pretože zápasy vonku som hodnotil skôr záporne. Odviezť si tri body je pre nás veľmi cenné hlavne po mentálnej stránke. Samozrejme by sme to chceli potvrdiť aj v domácom zápase a trochu sa upokojiť. Veríme, že za tú odvedenú prácu konečne prídu aj výsledky. Z jednej lastovičky leto nerobíme, ale budeme sa snažiť pokračovať v nastolenom trende,“ povedal po skončení stretnutia hlavný tréner mužstva Ernest Bokroš.

 

„Sme radi za dobrý výkon Nikitu Bespalova. Na to, že sme v obrane hrali bez Jendroľa a Raisa, predviedli chlapci veľmi dobrú hru. Musím tiež vyzdvihnúť prínos Jánosa Vasa, ktorý do tímu priniesol pokoj, rozvahu a kreativitu. Len príchody dvoch hráčov, Jánosa a Erika Rajnohu, ktorý je na hosťovaní, nám veľmi, veľmi pomohli. Ak by sa nám podarilo ešte získať nejakých dvoch, troch kvalitných hokejistov, myslím si, že budeme rovnocenným partnerom každému v extralige,“ dodal tréner.

 

Ďalší zápas odohráme v nedeľu o 17:00 na domácom ľade proti Liptovskému Mikulášu.

 

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Grotto Prešov 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: Mudrák (Cameranesi, Keränen) – 23. Vas (Růžička, Charbonneau), 29. Bača (V. Fekiač, Charbonneau), 33. Charbonneau (Šimun), 45. Bača (Šimun, Turan).

 

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Hrubovský) – Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda – Žitný, Cameranesi, Keränen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Mašlonka, Tibenský, Chalupa.

 

HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Bakala, Rajnoha, F. Fekiač, Růžička, Bača, Turan, Ľalík – Krasničan, Čacho, Charbonneau – Nauš, Vas, Sýkora – Magdolen, Zagrapan, Jokinen – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf.

 

Foto: Peter Ilenčík