HC 21 Prešov | Official web

Prešov podľahol Novým Zámkom

Nie je to štart sezóny, aký sme si predstavovali. Po Spišskej Novej Vsi a Poprade sme v zápase 4. kola Tipos extraligy podľahli aj Novým Zámkom. Súper mal počas celého stretnutia navrch a vyhráva pomerom 1:8.

Zápas sa našim hokejistom vymkol spod kontroly už v prvej tretine, v ktorej sme inkasovali tri góly, keď sa postupne presadili Kurbatov a dvakrát Šiška. Po druhom inkasovanom góle tréneri stiahli z brány Romana Petríka a medzi tri žrde nastúpil Nikita Bespalov.

V 27. minúte pridali Nové Zámky štvrtý gól zásluhou Hrabčáka. O šesť minút neskôr strelil po prihrávkach Sýkoru a Klímu náš jediný gól v zápase Eduard Šimun.

Do tretej tretiny sme tak nastúpili s trojgólovým mankom. Ten zásluhou Jacksona, Ondruška a tretieho presného zásahu Šišku narástol na šesť gólov. Záver zápasu poznačila zbytočná nervozita. Šarvátka vyústila v trest do konca zápasu pre Mateja Baču. Nové Zámky napokon pridali 13 sekúnd pred koncom v presilovke aj ôsmy gól zásluhou Števuliaka. Prešov tak napokon podľahol Novým Zámkom vysoko 1:8.

„Ako tréner som si myslel, že zápas v Spišskej Novej Vsi bola náhoda, že to bol len zlý deň Prešova. Po dnešku si už myslím, že to náhoda nebola. Máme problém, ktorý si musíme vyriešiť,“ povedal po zápase náš kouč Ernest Bokroš.

Na ďalší zápas nastúpime v nedeľu o 16:00 na domácom ľade proti Dukle Trenčín. Tento duel bude v priamom prenose vysielať aj televízia Sport TV. Po takomto ťažkom zápase budú chlapci veľmi potrebovať našu podporu. Veríme, že si prešovský fanúšik v nedeľu nájde cestu na štadión a ukáže svoje srdce.

HC Nové Zámky – HC Grotto Prešov 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)

Góly: 11. Kurbatov (Barto, Ligas), 14. Šiška (Klempa, Števuliak), 17. Šiška (Klempa, Števuliak), 27. Hrabčák (Roman, Ferenyi), 46. Jackson (Barto, Reini), 51. Ondrušek (Tóth, Hrabčák), 55. Šiška (Varga, Reini), 60. Števuliak (Šiška, Varga) – 33. Šimun (Klíma, Sýkora).

HC Nové Zámky: Lackovič (Engstrand) – Holenda, Hatala, Bull, Ligas, Reini, Roman, Tóth, Knižka – Klemka, Šiška, Števuliak – Farley, Jackson, Varga – Kurbatov, Barto, Šišiak – Hrabčák, Ondrušek, Ferenyi.

HC Grotto Prešov: Petrík (Bespalov) – Jendroľ, Turan, Bakala, Rais, Ľalík, Růžička, Bača, F. Fekiač – Zagrapan, V. Fekiač, Šimun – Žilka, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Klíma, Jokinen – Krasničan, Miškuf, Magdolen.